پرداخت هزینه های درمان ناباروری به بیمه شدگان تأمین اجتماعی

0

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت ایران اعتبارات تصویب شده برای درمان ناباروری را در اختیار زوج های نابارور تحت پوشش تامین اجتماعی نیز قرار می دهد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛مهدی رضایی، در خصوص اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران در جهت حمایت از زوج‌های نابارور، اظهارداشت: با هدف حمایت از سیاست‌های جمعیتی، سازمان بیمه سلامت ایران در نامه‌ای به ادارات کل بیمه سلامت استان‌ها؛ نسبت به در نظر گرفتن تسهیلاتی برای انعقاد قرار داد با مراکز دولتی و خصوصی درباره ارائه خدمات به زوج‌های نابارور تاکید کرده است.

وی افزود: علت عدم تمایل برخی مراکز درمان ناباروری برای انعقاد قرار داد با بیمه، نا اطمینانی از پایداری منابع، دریافت مبالغی بیش از تعرفه‌های مصوب دولت که با عقد قرار داد، محدودیت‌هایی برای این مراکز ایجاد می‌شود.

رضایی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت پایداری این منابع را اطمینان می‌دهد و در پوشش خدمات انعطاف حداکثری را اعمال می‌کند. بیمه سلامت ایران اعتبارات تصویب شده را برای درمان زوج‌های نابارور تحت پوشش تأمین اجتماعی نیز اختصاص می‌دهد، لذا از ابتدای سال اگر زوجین نابارور تحت پوشش تأمین اجتماعی خدمتی را دریافت کردند؛ می‌توانند با ارائه اسناد هزینه‌ها را دریافت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید