دوشنبه 29 اسفند 1401
بیمه کارآفرین یکی از بیمه‌هایی که با کمک گروهی از کارآفرینان صاحب منصب و فرهیخته در حوزه بیمه و بانک به همراه گروهی از کارآفرینان حوزه‌های مهندسی معماری و ساختمان تشکیل شد و با به کارگیری از ابزارهای سیستمی و فنی به وجود آمد، بیمه کارآفرینان نام دارد. این بیمه با رسیدن به اهدافی همچون مشتری محوری و احترام به ارباب رجوع، آموزش مداوم کارمندان در تمامی سطوح، ابداع ایده‌ها و طرح‌های نو مطابق با شرایط و نیازهای یک جامعه توسعه پذیر و پیشرفته و غیره برای شرکت‌های مختلف شکل گرفت و شروع به فعالیت کرد.

تاریخچه شرکت بیمه کارآفرین

یکی از جمله نخستین شرکت‌های بیمه‌ای که بعد از انقلاب اسلامی به صورت بیمه خصوصی تاسیس شد، بیمه کارآفرین نام دارد. این شرکت بیمه در تاریخ 27 اسفند ماه سال 81 به ثبت رسید و در ادیبهشت ماه سال بعد یعنی سال 82 مجوز خود را از بیمه مرکزی ایران دریافت کرد و از همان زمان در سراسر کشور شروع به فعالیت کرد. این شرکت بیمه قادر به پشتیبانی از انواع ریسک‌های صنعتی و غیر صنعتی بوده و قابلیت پوشش دهی سرمایه‌های صنایعی عظیم همچون نفت، گاز و پتروشیمی را با هر میزان دارد. بیمه کارآفرین دارای پوشش‌هایی مناسب به جهت توانایی مالی مختلف بوده و می‌تواند تمامی ریسک‌ها را پوشش دهد.

اعضای هیئت مدیره شرکت بیمه کارآفرین

ریاست محترم شرکت بیمه کارآفرین آقای عزیزاله مصلح آبادی بوده و مدیر عامل این شرکت آقای محمد حیدری هستند و اعضای هیئت مدیره به قرار زیر است:
 • محمد احمدی (نائب رئیس هیئت مدیره)
 • غلامعلی غلامی (دبیر و عضو هیئت مدیره)
 • علی آزاد (عضو هیئت مدیره)
 • مهدی سیف علیشاهی (عضو هیئت مدیره)
 • نادر حسن زاده (عضو هیئت مدیره)
 • حمید تهرانفر (عضو هیئت مدیره)
کارشناسان و کارمندان بیمه کارآفرین در تلاش هستند تا این رسالت پر مسئولیت و حساس را بر عهده گرفته و از ابتدای تاسیس این بیمه سعی بر این داشته‌اند تا کارکنانی را استخدام کنند که در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با این حوزه فعالیت داشته و سابقه و تجربه کار در این سمت مهم را داشته باشند. شرکت بیمه کارآفرین   آن‌ها همچنین از افراد خبره و آگاه در این زمینه دعوت به همکاری داشته و پس از آموزش این افراد و تایید آن‌ها، می‌توانند افراد را در بخش‌های مرتبط با تجربه کاری خود مشغول به فعالیت کنند. در حال حاضر تعداد کارمندان این شرکت بیمه 483 نفر بوده که از این تعداد 176 نفر از افراد در استان تهران و بقیه افراد در واحدهای دیگر در سراسر کشور مشغول به فعالیت و خدمت رسانی هستند.

شروع فعالیت شرکت بیمه کارآفرین

اشاره شد که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه خصوصی ایران، شرکت بیمه کارآفرین است که با تلاش گروهی از کارآفرینان مهندسی و ساختمانی و با کمک بانک کارآفرین ایجاد شد. پروانه فعالیت این شرکت بیمه از تاریخ 28 اردیبهشت ماه سال 1382 از طرف بیمه مرکزی ایران اسلامی صادر شد و از آن زمان تا به حال به فعالیت خود ادامه داده است. بیمه کارآفرین دارای شعبه‌های مختلف در 59 مرکز استان و شهرستان بوده و به طور کلی تعداد نمایندگی‌های حقیقی و حقوقی آن در تمامی استان‌ها به تعداد 1847 می‌رسد که 1020 نمایندگی از این تعداد در شهرستان‌ها و 180 نمایندگی دیگر در استان تهران فعالیت دارند. یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه خصوصی ایران، شرکت بیمه کارآفرین است  

حوزه فعالیت و خدمات شرکت بیمه کارآفرین

حوزه فعالیت بیمه کارآفرین شامل انواع خدمات بیمه همچون بیمه آتش سوزی، مهندسی، اشخاص انفرادی و گروهی، مسئولیت، اتومبیل و باربری، نفت و انرژی و هواپیما است. از جمله خدمات این شرکت بیمه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بیمه کارآفرین انجام عملیات بیمه را به صورت مستقیم در انواع بیمه‌های زندگی و غیر زندگی در بردارد.
 • بیمه کارآفرین می‌تواند ریسک شرکت‌های بیمه داخلی را به صورت اتکائی بپذیرد.
 • بیمه کارآفرین امکان سرمایه گذاری از محل ذخایر و سرمایه‌های فنی را در چارچوب ضوابط مصوب در شورای عالی بیمه در بر دارد.
شرکت بیمه کارآفرین دارای مدیران و کارشناسان متخصص در زمینه کاری خود بوده که هر یک حدود 20 الی 40 سال در زمینه کاری خود تجربه داشته و پیش از این در صنعت بیمه‌های دیگر در داخل کشور فعالیت داشته‌اند. این مدیران می‌توانند در این شرکت بیمه کامل‌ترین پوشش‌های بیمه‌ای را برای افراد در زمینه‌های مختلف همچون بیمه‌های اتومبیل، آتش سوزی، باربری، اشخاص، مهندسی، اعتباری، مسئولیت و بیمه‌های نفت و انرژی ارائه دهند.

عملکردها و سوابق شرکت بیمه کارآفرین

طبق صحبت‌های مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین جناب آقای محمد حیدری در سال 1397، بیمه کارآفرین بیشترین اندوخته مالی را در بین سایر شرکت‌های بیمه داشته است. جناب آقای علی آزاد یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت نیز در خصوص این امر فرمودند: «650 میلیون تومان از حق بیمه پس از حادثه پلاسکو به خانواده شهدای آتشنشان اهدا شد.» جناب آقای حیدری همچنین افزودند: «از یک هزار میلیارد تومان درآمد بیمه کارآفرین که در سال 1397 حاصل شده بود چیزی بیش از 800 میلیون تومان به جهت خسارت پرداخت شد و در نهایت از محصول و خدمت جدید این شرکت در بخش بیمه نامه‌های سرمایه گذاری و عمر با نام "اندوخته دار امید" نام بردند.» بیمه عمر اندوخته دار امید  

مزایای شرکت بیمه کارآفرین

مزایای بسیاری را می‌توان برای شرکت بیمه کارآفرین عنوان کرد که در این بخش برخی از آن‌ها را نام می‌بریم. از جمله مزایای شرکت بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • تامین آینده خود و خانواده
 • داشتن یک سرمایه گذاری سودآور و خوب
 • تامین هزینه‌های تحصیلی فرزندان
 • دارا بودن حساب ویژه برای هر یک از بیمه گذاران
 • اختیار کامل افراد به جهت پرداخت حق بیمه و یا انتخاب سرمایه
 • فرد بیمه گذار پس از دو سال می‌تواند تا سقف 90 درصد از اندوخته‌های خود را به جهت تهیه جهیزیه و یا مخارج تحصیل فرزندان و غیره برداشت کند.
 • فرد بیمه گذار پس از دو سال می‌تواند تا سقف 90 درصد از اندوخته‌های خود را از شرکت بیمه وام دریافت کند و سود معین شده‌ای را که از طرف شرکت عنوان می‌شود متناسب با میزان وام دریافتی تقبل کند.
 • فرد بیمه گذار پس از دو سال می‌تواند از پوشش‌های بیماری‌هایی که تحت پوشش هستند بهره‌مند شود.
 • و...