دوشنبه 29 اسفند 1401

بیمه حافظ

شرکت بیمه حافظ در سال 1381 به عنوان اولین شرکت بیمه خصوصی و تمرکز بر فعالیت در منطقه‌های آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد کیش و در قالب سهامی عام پس از طی کردن مراحل قانونی کار خود را شروع کرد. هدف این شرکت فراهم سازی خواسته‌‌ی مشتریان و تلاش برای به دست آوردن جلب رضایت آنان است. بیمه حافظ   شرکت بیمه حافظ با انتقال ریسک توسط کارگزاران بین‌المللی و شرکت‌های رتبه نخست در جهان و منطقه که سهم اعظم و مهمی در بیمه‌های پیمانکاری، انرژی و... در دنیا و کشورمان ایران را دارند و با استخدام کارشناس‌های متخصص و مشاوران با تجربه، توانست در مدت زمانی کوتاه به غیر از ارائه خدمات بیمه و فعالیت در مناطق آزاد کشور در تمام بخش‌های معمول بیمه طرح‌ها و پروژه‌های مهمی را بیمه کند.

معرفی اعضای هیئت مدیره شرکت بیمه حافظ

اعضای هیئت مدیره شرکت بیمه حافظ عبارتند از:
 • محمود دودانگه با سمت رئیس هیات مدیره
 • محمد حسین داجمر با سمت نایب رئیس هیات مدیره
 • علیرضا فاطمی با سمت هیات مدیره
 • محسن علی حسینی با سمت عضو هیئت مدیره
خدمات شرکت بیمه حافظ  

حوزه فعالیتی که شرکت بیمه حافظ ارائه می‌دهد چیست؟

زمینه فعالیت شرکت بیمه حافظ در بخش‌‌های مختلفی است که به اختصار در ادامه نام برده می‌شود.
 • بیمه آلودگی زیست محیطی: در صنایعی مانند نفت و گاز که امکان خسارت به محیط زیست وجود دارد بیمه‌های مختلفی در این رابطه در نظر گرفته شده است مانند بیمه مسئولیت محیط زیستی، بیمه مسئولیت مکان و ...
 • بیمه تجهیزات الکترونیک و رایانه: خسارتی که بر تجهیزات الکترونیکی در کارگاه‌های صنعتی، ابزار و یا لوازم مربوط به آزمایشگاه تحقیقاتی است، رایانه‌ها و... را بیمه تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
 • بیمه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی: این نوع بیمه هنرمندان و یا صنعتگرهای صنایع دستی را در صورتی که برای دست آن‌ها حادثه‌ای رخ دهد و از کار افتاده شوند تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • بیمه آثار هنری: هنگامی که یک اثر هنری غیر قابل جایگزین آسیب ببیند یا به سرقت رود مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • بیمه بیکاری
 • بیمه دام و طیور: در بیمه دام و طیور اگر حیواناتی که نگه داری می‌شوند به دلیل بیماری، حوادثی که از حمل و نقل ناشی می‌شود و... دچار تلفات و یا بیماری شوند بیمه جبران خسارت خواهد کرد.
 • بیمه کشاورزی: بیمه کشاورزی به بیمه‌ای گفته می‌شود که محصولات کشاورزی را در برابر صاعقه، باران، سیل، طوفان و... تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.
 • بیمه درمان انفرادی: بیمه درمان یا تکمیلی انفرادی نوعی بیمه است که هدف آن جبران هزینه‌هایی است که مازاد بر تحت پوشش بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی یا ... است.

خدمات شرکت بیمه حافظ چیست؟

خدماتی که بیمه حافظ ارائه می‌دهد شامل موارد مختلفی است مانند:
 • بیمه‌های مهندسی انرژی: بیمه‌ مهندسی انرژی روشی است برای تحت پوشش قرار دادن و یا واگذاری ریسک، و همچنین بستری برای امنیت هر چه بیشتر مخصوصاً پروژه‌های عمرانی و یا پروژه‌های که مربوط به نفت و گاز هستند و یا هنگامی یک پروژه قرار است به بهره برداری برسد.
 • بیمه تکمیلی: بیمه تکمیلی یا بیمه تکمیلی درمان خدمات مربوط به جبران درمان را پوشش می‌دهد. به صورتی که هنگام بیماری فرد، بخش اعظمی از هزینه‌های مربوط به درمان را بیمه درمان تکمیلی می‌تواند تحت پوشش قرار دهد.
شرکت بیمه حافظ  
 • بیمه عمر و حوادث: این بیمه برای افرادی که در سنین بین 4 تا 75 هستند قابل استفاده است. که می‌تواند به صورت انفرادی و گروهی (15 نفر و یا بالاتر) صادر گردد.
 • بیمه شخص ثالث: بیمه شخص ثالث بیمه‌ای است که به دلیل اجباری بودن آن برای تمامی خودروها، شناخته است. که از سه نوع پوشش بیمه تشکیل شده است: تعهدات مالی به فردی که خسارت دیده، تعهدات جانی به راننده‌ای که مقصر است، تعهدات جانی به فرد یا افرادی که خسارت دیده‌اند.
 • بیمه بدنه خودرو: بیمه بدنه خودرو برعکس بیمه شخص ثالث اجباری نیست. فرد می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای که از سوی شرکت بیمه تعیین شده به عنوان حق بیمه بپردازد و خودروی خود را در برابر خسارت و یا خطرات و تصادفاتی که ممکن است پیش آید بیمه کند.
 • بیمه حمل و نقل کالا صادرات و واردات: در تجارت و خرید و فروش بین‌المللی همواره خریداران سعی می‌کنند تا در معاملات خود ریسک را به حداقل برسانند. به همین خاطر تلاش می‌کنند تا پوشش بیمه‌ای مناسب را در نظر بگیرند. در این نوع بیمه شرکت مربوطه متعهد می‌شود در صورتی که هنگام حمل و نقل از نقطه مبدا حمل کالا تا مقصد زیانی به بار وارد شود هزینه تمام خسارات وارد شده را شرکت بیمه کننده جبران کند.
 • بیمه‌ خاص (مانند بیمه اسب، بیمه‌های دام‌ و ‌طیور، بیمه زنبور عسل و...)
 • بیمه اعتباری: در فروش اعتباری که امروزه با استقبال زیادی هم مواجه شده است، خریدار پرداخت وجه را در یک تاریخ مشخص تعهد می‌کند از طرفی فروشنده برای دریافت مطالبات خود در تاریخ تعیین شده در صدد فراهم آمدن دریافت طلب‌هایش بر می‌آید. بنابراین فروشنده به خاطر وجود خطر احتمالی معامله را به شرکت بیمه منتقل می‌کند.
 • بیمه آتش سوزی: بیمه آتش سوزی علاوه بر جبران خسارت در صورتی که منزل شما آتش بگیرد، حوادث دیگر مانند زلزله، سیل و... را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • بیمه مسئولیت: بیمه مسئولیت را می‌توان اینگونه تعریف کرد که جبران کننده خطرهایی است که به موجب آن برای شخص ثالث خسارت وارد می‌شود، این خسارت از طرف هر فردی از جامعه که مسئولیتی دارد می‌تواند رخ دهد که در صورت خرید بیمه مسئولیت جبران کردن این زیان‌ها به شرکت بیمه منتقل می‌شود.
 • بیمه بدنه و مسئولیت انواع شناورها
 • بیمه بدنه و مسئولیت هواپیما و هلی کوپترها
 • بیمه درمان مسافرتی: از آنجایی که بسیاری از کشورها که مقصد سفرهای خارجی مسافران هستند. داشتن بیمه درمان مسافرتی از مهمتری موارد برای صدور ویزا تعریف شده است به این دلیل که هزینه‌های درمانی جزو مواردی است که هزینه‌های ناخواسته یا گران محسوب می‌شود. در صورت بروز بیماری در خارج از کشور می‌توان از این نوع بیمه استفاده کرد.
در پایان می‌توان به این موضوع اشاره کرد که بیمه حافظ برای ورود به بازار اصلی و گسترش و توسعه فعالیت‌های خود به کل کشور، از بیمه مرکزی مجوز گرفته است.

اخبار شرکت بیمه حافظ

سودساز شدن بیمه حافظ پس از افزایش سرمایه!

در حالی که فرابورس روز گذشته نماد معاملاتی شرکت بیمه حافظ(وحافظ) را که در بازار پایه حضور دارد،  به ظن وقوع جرائم موضوع ماده...

رویارویی در ترکیب سهامداران وحافظ

زهرا ذوالفقاریان، بیمه حافظ در حالی زیانده ترین نماد هفته گذشته بود، که بازگشایی این نماد پس از افزایش سرمایه اخیر با عقب نشینی...

مهر مشروط بر صورت های مالی بیمه حافظ /زیان 2517 ریالی به ازای هر...

صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به 30 اسفند 1399 بیمه حافظ که با نماد وحافظ در بورس تهران حضور دارد، حکایت از آن...

همایش سالیانه روسای شعب شرکت بیمه حافظ در سال 1399

همایش سالیانه روسای شعب شرکت بیمه حافظ در سال 1399 به مدت 3 روز با حضور روسای شعب از تاریخ 16لغایت 18 دی ماه...
نبض بیمه+شرکت‌های بیمه‌ای در زمان جبران خسارت پشتیبان مشتریان خود نیستند

تعدادی از شرکت‌های بیمه‌ای در زمان جبران خسارت پشتیبان مشتریان خود نیستند

رئیس هیات مدیره شرکت بیمه حافظ یکی از دلایل عمده‌ای را که باعث می‌شود شرکت‌ها نتوانند خسارت خود را به موقع پرداخت کنند، عدم...