شنبه 15 بهمن 1401
بیمه آرمان یکی از شرکت‌های رسمی و معتبر بیمه در ایران است که نزدیک به یک دهه از شروع فعالیت آن می‌گذرد و در همین مدت زمان کوتاه، دستاوردهای شگفت‌انگیزی را در جهت رشد و توسعه صنعت بیمه به دست آورده است. شرکت بیمه آرمان یکی از 30 شرکت بیمه مبتنی بر سرمایه بخش خصوصی در ایران است که در زمره شرکت‌های معتبر با خدمات متمایز و متنوع در بین این شرکت‌ها شناخته می‌شود. در ادامه قصد داریم درباره تاریخچه این شرکت و انواع خدمات بیمه آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.  

تاریخچه بیمه آرمان

نام تجاری بیمه آرمان در دی ماه سال 1390 در دفتر ثبت شرکت‌های غیر تجاری به ثبت رسید و پروانه فعالیت‌های بیمه در ایران را در بهمن ماه همان سال از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت نمود. سرمایه اولیه این شرکت در آغاز 60 میلیارد تومان بود که با مشارکت بنگاه‌های مالی و اقتصادی شفاف در اداره ثبت شرکت‌ها در تهران به ثبت رسید. نخستین مرحله افزایش سرمایه این شرکت بیمه در خرداد ماه سال 91 توسط هیات مدیره آن مطرح شد و پس از تشکیل مجمع عمومی فوق العاده در تیر ماه سال 92 و اخذ مجوزهای لازم از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، نخستین مرحله فرایند افزایش سرمایه این شرکت از 60 میلیارد تومان به 120 میلیارد تومان در مرداد ماه سال 1393 انجام پذیرفت.

بیمه آرمانمدیران و سرمایه گذاران بیمه آرمان

مدیرعامل مجموعه بیمه آرمان جناب آقای دکتر کامبیز پیکارجو است که دارای مدرک دکتری علوم اقتصاد با گرایش اقتصاد مالی و بین‌الملل بوده و عضو رسمی انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه در کشور است. وی سابقاً عضو هیئت استاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات نیز بوده است. اعضای هیات مدیره این مجموعه نیز عبارتند از: آقای مجید قلی پور (رئیس هیات مدیره) ، آقای سید محمد آقا میری (نائب رئیس هیات مدیره) ، حمید رضا حسن خانی (عضو هیات مدیره) ، رضا آقا بابایی (عضو هیات مدیره) و کامبیز پیکارجو (عضو هیات مدیره) . همچنین این شرکت دارای بیش از 500 کارشناس متخصص است و 40 شعبه رسمی نیز در مراکز استان‌های سرتاسر ایران و 800 نمایندگی فروش در شهرستان‌های مهم کشور دارد که همگی آن‌ها از اعضای فعال در این مجموعه محسوب می‌شوند. سرمایه گذاران و سهام‌داران عمده بیمه آرمان عبارتند از: بانک ایران زمین، بانک گردشگری، شرکت سرمایه گذاری دلیران پارس، شرکت بین‌المللی سرمایه گذاری ایرانیان، شرکت نگین گردشگری ایرانیان، شرکت سرمایه گذاری آینده نگر شرق، شرکت فراز پلیمر فردوس. علاوه بر این سهام‌داران عمده، در مجموع 44 سهام‌دار حقوقی جزء دیگر نیز در فهرست سهامداران این شرکت قرار دارند و در کنار آن‌ها، 100 سهامدار حقیقی نیز، در فهرست سهام‌داران این مجموعه دیده می‌شوند.

بادکنک بالن

خدمات و محصولات بیمه آرمان

بیمه آرمان یکی از شرکت‌های بیمه دارای خدمات بیمه متنوع و متعدد است که انواع خدمات بیمه آن در دسته‌بندی‌های زیر جای می‌گیرد:
  • بیمه مهندسی
بیمه مهندسی شامل بیمه تمامی پروژه‌های عمرانی و تولیدی پیمانکاران است که برای تضمین عدم آسیب از سوی خطرات موجود در پروژه‌ها برای پیمانکاران، نیروهای انسانی پروژه‌ها و حتی شکست و آسیب ماشین‌آلات صنعتی طرح ریزی شده است. اقدام به انجام این بیمه می‌تواند خیال صاحبان پروژه و پیمانکاران را از جهت تامین خسارات احتمالی موجود در پروژه‌های بزرگ، راحت نماید.
  • بیمه اشخاص
بیمه اشخاص یکی از رایج‌ترین انواع بیمه در جهان است که در شرکت بیمه آرمان به دسته‌های بیمه مسافرتی، درمان، عمر و حادثه تقسیم می‌شود. بیمه مسافرتی شامل تمامی موارد اضطراری (SOS) درمان در خارج از کشور است که برای توریست‌ها و تورهای گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است. بیمه‌های درمان، بیمه تکمیلی درمان و بیمه حادثه هم که برای همه شناس هستند.
  • بیمه خودرو
خدمات بیمه خودروی این شرکت شامل بیمه‌های شخص ثالث، بیمه حوادث راننده، بیمه بدنه خودرو و بیمه‌های جانبی مانند بیمه سرقت خودرو، بیمه حوادث طبیعی (سیل، زلزله، آتشفشان و...) ، بیمه نوسانات قیمت خودرو، بیمه غرامت در حین تعمیر و... خواهد بود.
  • بیمه مسئولیت
بیمه مسئولیت، بیمه‌ای است که افراد مسئول در قبال مسئولیت جان، سلامتی و ایمنی دیگران، خود را از شکایات ناشی از آن‌ها مصون می‌دارند. انواع خدمات بیمه مسئولیت شامل بیمه‌های مسئولیت پزشکی و پیراپزشکی، بیمه مسئولیت کارفرما (برای کارکنان ویژه خدمات عمرانی و بازرگانی) ، بیمه مسئولیت کارفرما در قبل اشخاص ثالث ناشی از فعالیت‌های ساختمانی و... است.
  • بیمه آتش‌سوزی
بیمه آتش‌سوزی نیز مانند بیمه درمان جزو بیمه‌های شناس در جهان است و شامل انواع بیمه‌های مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی خواهد بود.
  • بیمه عمر و سرمایه گذاری
بیمه عمر و سرمایه گذاری آرمان زندگی، طرحی موفق و پرطرفدار از بیمه‌های کشوری است که مزایای فوق‌العاده‌ای را برای بیمه شدگان عمر و زندگی شرکت بیمه آرمان به ارمغان می‌آورد.
  • بیمه باربری
بیمه باربری بیمه‌ای مخصوص صنعت حمل و نقل درون مرزی و برون مرزی است که شامل بیمه‌های باربری واردات، بیمه باربری صادرات، بیمه باربری داخلی و بیمه ترانزیت است.
  • بیمه انرژی
بیمه انرژی یعنی بیمه کلیه عملیات‌های عمرانی جهت کشف، حفر و ایجاد منابع فسیلی انرژی که در بر گیرنده پروژه‌های عظیم عمرانی و بیمه‌های سنگین انسانی و صنعتی است و کلیه عملیات‌های حوزه انرژی را تحت پوشش قرار می‌دهد. این نوع بیمه به دو نوع کلی بیمه انرژی ساحلی و بیمه انرژی فراساحلی تقسیم می‌شود که اشاره به تامین بیمه کلیه عملیات‌های درون خشکی و دریا دارد.
  • بیمه‌های خاص
از دیگر انواع خدمات بیمه می‌توان به برخی بیمه‌های خاص مانند انواع بیمه‌های اعتباری اعم از بیمه اعتبار داخلی، بیمه اوراق قرضه، بیمه معاملات بین‌المللی، بیمه اعتبار وام نقدی، بیمه‌های عمر اعتبار، بیمه‌های بیماری و حوادث اعتباری، بیمه حساب‌های سپرده، و بیمه حساب‌های دریافتی است. لازم به ذکر است که از تمامی خدمات و محصولات نام برده، بیمه‌های شخص ثالث، درمان و آتش سوزی، از جمله پرطرفدارترین بیمه‌های شرکت بیمه آرمان محسوب می‌شوند.  

نتیجه گیری و جمع بندی

بیمه آرمان با چشم اندازی روشن و بینشی صحیح در جهت رشد صنعت بیمه بخش خصوصی کشور در حال پیمودن مسیر موفقیت است و در حال حاضر با 250 میلیارد تومان سرمایه و 800 شعبه فعال فروش در سراسر کشور، در حال توسعه داخلی است. این شرکت با تجمیع و تخصیص امکانات به منظور حضور شرکت بیمه ای پیشرو، سرآمد و متعالی در سطح کشور، در حال ارائه خدمات بیمه‌ای متفاوت و مطابق با نیازهای جامعه و بازار بیمه کشور است و سرمایه گذاری بهینه منابع و کسب سود منطقی، مناسب و پایدار و همچنین تلاش در جهت توزیع مناسب ریسک و تقلیل خروج ارز از کشور، از جمله اهداف و آرمان‌های اصلی این شرکت بیمه معرفی گردیده است.

اخبار شرکت بیمه آرمان

«وگردش» سهام شرکت بیمه آرمان را واگذار میکند

بانک گردشگری در نظر دارد با رعایت قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت فرابورس ایران، در چارچوب دستورالعمل معاملات عمده...

هزینه های عمومی بیمه آرمان را زیانده کرد

بیمه آرمان که با نماد آرمان در بازار زرد فرابورس حضور دارد،از سود 547 میلیارد ریالی در پایان اسفند 1398به زیان 132 میلیارد ریالی...

بیشترین رشد قیمت سهام بیمه به آرمان رسید

در دومین روز هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد تغییرات اندک شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم. به گزارش «نبض‌بیمه»؛ بیشترین افت قیمت...

بیشترین رشد قیمت سهام بیمه به آرمان رسید

در چهارمین روز هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد تغییرات اندک شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم. به گزارش نبض بیمه ،بیشترین...

بیشترین رشد قیمت سهام بیمه به آرمان رسید

در چهارمین روز هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد تغییرات اندک شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم. بیشترین افت قیمت سهام بیمه...