شنبه 8 بهمن 1401

بیمه ما

در زندگی همیشه خطرات و حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی وجود دارند که هیچ ضمانتی برای امنیت یا سلامت ما و اموالمان، تعیین نمی‌کنند. در واقع ضرورت تأسیس شرکت‌های بیمه و توسعه فرهنگ استفاده از آن به این موضوع برمی‌گردد که همه ما در تلاش هستیم تا از ثبات و امنیت نسبی در زندگی خود بهره‌مند شویم.

تاریخچه شرکت بیمه ما

شرکت‌های بیمه برای ثبت شرکت و خدمت‌رسانی در خصوص امور بیمه باید پروانه فعالیت خود را از بیمه مرکزی ایران دریافت کنند. شرکت بیمه ما نیز فعالیت رسمی خود را در پانزدهم تیر ماه سال 1390 همزمان با صدور پروانه مجوز کار، آغاز کرد. بیمه ما، یکی از بهترین شرکت‌های بیمه در کشور است که با تعهد و احساس مسئولیت، برای خدمت‌رسانی به مردم کشورش در صحنه فعالیت حاضر شده است. از تاریخ ثبت این شرکت تا به امروز، بیمه ما توانسته به رتبه قابل قبولی در بخش امور بیمه و جلب اعتماد مخاطب دست پیدا کند. یکی از مهمترین اصول در موفقیت یک شرکت بیمه، بهره‌مندی از نیروی متخصص است. شرکت بیمه ما نیز در این زمینه به شکلی پویا و مؤثر توانسته از دانش کارشناسانی بامهارت و زبده بهره‌مند شود. شرکت بیمه ما، با گسترش شعبه‌های خود در شهرهای مختلف و بیش از هزار نماینده برای ارائه خدمت به کاربران خود، فعالیت می‌کند.

حوزه فعالیت و خدمات شرکت بیمه ما

بیمه ما، در بیش از 40 شهر در سراسر کشور شعبه دارد و در تمام این شعبه‌ها خدمات مختلفی را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. در خصوص زمینه‌های مختلف فعالیت این شرکت بیمه باید به انواع بیمه‌های اتومبیل، آتش‌سوزی، درمان، اشخاص، مهندسی، بیمه انرژی، بیمه عمر، سرمایه‌گذاری، بیمه خاص، باربری، بیمه مسئولیت، بیمه مسافرتی، کشتی و هواپیما اشاره کنیم. شرکت بیمه ما
 • بیمه عمر
بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یک نوع طرح بیمه ترکیبی است که افراد می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار گرفته و از مزایای آن استفاده کنند. همچنین در زمان حیات شخصی که تحت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری قرار گرفته، نرخ سود سرمایه‌گذاری مشخصی به او تعلق می‌گیرد.
 • بیمه مسئولیت
بیمه مسئولیت نیز از دیگر خدمات شرکت بیمه ما است که به جبران خسارت حقوق افراد زیان‌دیده می‌پردازد.
 • بیمه حوادث و اشخاص
بیمه حوادث نیز از دیگر خدمات شرکت بیمه ما است که به گروه بیمه اشخاص تعلق دارد. بیمه‌های حوادث خود به دو بخش حوادث انفرادی و گروهی تقسیم می‌شوند.
 • بیمه آتش‌سوزی
بیمه آتش‌سوزی به دو بخش خطرات اصلی و فرعی تقسیم می‌شود. حریق، انفجار و صاعقه در دسته خطرات اصلی قرار می‌گیرند و خسارت‌های ناشی از وقوع حوادثی مانند سیل، زلزله، آتشفشان و... در گروه خطرات فرعی هستند. انواع بیمه‌نامه‌ای که در شرکت بیمه ما برای آتش‌سوزی در نظر گرفته می‌شود به بخش‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند.
 • بیمه‌نامه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی «مسکونی عادی و مجتمع مسکونی»
 • بیمه‌نامه آتش‌سوزی واحدهای صنعتی
 • بیمه‌نامه آتش‌سوزی واحدهای غیرصنعتی
 • بیمه‌نامه آتش‌سوزی انبار
 • بیمه اتومبیل
شما با تحت پوشش قرار گرفتن به واسطه بیمه اتومبیل می‌توانید از مزایای مختلفی همچون بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مازاد شخص ثالث و بیمه حوادث سرنشین بهره‌مند شوید.
 • بیمه انرژی
یکی از بخش‌های تخصصی شرکت بیمه ما به تحت پوشش قرار دادن انواع پروژه‌های انرژی مربوط می‌شود. در این بخش بیمه ما پروژه‌های انرژی ساحلی و فراساحلی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. بیمه حفاری چاه‌های نفت و گاز، بیمه تمام خطر پالایشگاه‌ها، بیمه محمولات و انبارداری، بیمه تجهیزات زیر دریا، بیمه تمام خطر تأسیسات پتروشیمی، بیمه تمام خطر سکوهای نفتی و... از جمله عناوین موجود در لیست بیمه‌نامه‌های انرژی هستند. یکی از بخش‌های تخصصی شرکت بیمه ما به تحت پوشش قرار دادن انواع پروژه‌های انرژی مربوط می‌شود.
 • بیمه مهندسی
فعالیت‌های عمرانی، ساختمانی و صنعتی برای استفاده از بیمه مهندسی شرکت بیمه ما می‌توانند از دو دسته بیمه‌های مهندسی دوره عملیات ساخت و بیمه‌های مهندسی دوره عملیات بهره‌برداری استفاده کنند. بیمه مهندسی عناوین متعددی مانند بیمه شکست ماشین‌آلات، بیمه تمام خطر پیمانکاران، بیمه‌نامه تضمین کیفیت محصول و... را شامل می‌شود.
 • بیمه باربری، کشتی و هواپیما
موارد زیر تحت پوشش بیمه باربری قرار می‌گیرند:
 • بیمه‌نامه باربری وارداتی
 • بیمه‌نامه باربری صادراتی
 • باربری داخلی
 • باربری ترانزیت
در خصوص انواع بیمه‌نامه هوایی نیز باید به مواردی همچون بیمه مسئولیت هواپیما، بیمه فقط خسارت کلی، بیمه ریسک روی زمین، قطعات یدکی، عدم النفع و بیمه از دست دادن منافع اشاره کنیم. بیمه کشتی در شرکت بیمه ما به دو شکل بیمه زمانی و سفر انجام می‌شود. همچنین بیمه‌نامه مسئولیت مدنی کارکنان کشتی، آسیب‌دیدگی غیرکشتی بیمه شده و اشخاص ثالث نیز به این بخش تعلق می‌گیرد.

معرفی سهام‌داران و مؤسسان شرکت بیمه ما

سهامداران حقیقی و حقوقی بسیاری عضو شرکت بیمه ما هستند که در ادامه به برخی از سهام‌داران اصلی آن اشاره می‌کنیم:
 • بانک ملت
 • شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک ملت
 • شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت
 • شرکت پالایشگاه نفت جی
 • شرکت گروه مالی ملت
 • شرکت مدیریت سرمایه آتیه خواهان
 • شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان
 • شرکت تعاونی خردمندان صابر عصر

اعضای هیئت مدیره شرکت بیمه ما

شرکت بیمه ما در راستای اهداف خود و خدمت‌رسانی به مردم از دانش و تخصص نیروی انسانی به بهترین شکل بهره گرفته است. برای آشنایی بیشتر با اعضای اصلی هیئت مدیره این شرکت به اسامی آن‌ها اشاره‌ای کوتاه خواهیم داشت. آقای بیژن صادق، رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه ما هستند که در سوابق شغلی ایشان مدیرعاملی شرکت بیمه دانا نیز مشاهده می‌شود. مدیرعامل و عضو هیئت مدیره؛ آقای حجت بهاری فر نیز سوابق شاخصی در شرکت بیمه ایران داشته‌اند. آقای احمد توکل مقدم، صاحب سمت نایب رئیس هیئت مدیره هستند که در شرکت بیمه اتکایی امین نیز در سمت رئیس هیئت مدیره فعالیت داشته‌اند. از دیگر اعضای هیئت مدیره باید به آقایان محمد جعفریان و منوچهر کبیری اشاره کنیم؛ آقای جعفریان همچنین در بخش برنامه‌ریزی و فناوری شرکت بیمه ما، عهده‌دار معاونت مدیرعامل نیز هستند. در سوابق شغلی آقای کبیری نیز باید به مدیرکل بازرگانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اشاره کنیم. اعضای هیئت مدیره شرکت بیمه ما

اهداف و برنامه‌های شرکت بیمه ما

مهمترین هدف شرکت بیمه ما، فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از بیمه‌های گوناگون برای اقشار مختلف جامعه است. کارشناسانی که در این شرکت فعالیت می‌کنند، با ارائه مشاوره جامع و مفید، اطلاعات باارزشی در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند تا با اشتیاق بیشتری برای استفاده از خدمات بیمه، قدم بردارند. یکی از ویژگی‌های شرکت بیمه ما به نیروهای متخصص آن برمی‌گردد. این شرکت از نیروهای انسانی مجرب و کاربلد در امور مربوط به بیمه دعوت به همکاری می‌کند. این شرکت با اعطای نمایندگی به اشخاص حقوقی و حقیقی سعی در توسعه فروش بیمه با کاربری غیرمستقیم داشته است. همان‌طور که ذکر کردیم در حال حاضر نیز بیش از هزار نمایندگی شرکت بیمه ما در سراسر کشور وجود دارد. همکاری با دیگر کارگزاران بیمه نیز از جمله برنامه‌های مؤثر این شرکت است که در جهت گسترش شرکت با تأسیس شعبه‌های مختلف، شرایط آن فراهم شده است. در شرکت بیمه ما افراد می‌توانند تحت پوشش بیمه‌های خرد با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه قرار بگیرند. همچنین در عرصه رقابتی بیمه‌های کلان نیز این شرکت از غافله عقب نمانده است. بیمه ما، با ایجاد شبکه‌ای گسترده از توزیع، توانسته در بخش ارائه خدمات بیمه‌ای «زندگی و غیرزندگی» نیز مؤثر عمل کند. شرکت بیمه ما طی چندین سال فعالیت و خدمت‌رسانی به مردم کشورش شاهد موفقیت و دستاوردهای متعددی نیز بوده است. جایزه صلح مدیریت مالی ایران، جایزه استاندارد 34000، نشان استقامت ملی، نشان کیفیت و بهره‌وری، جایزه مدیریت سلامت اداری و چندین نشان و تقدیرنامه دیگر، از جمله افتخارات شرکت بیمه ما هستند.