دوشنبه 29 اسفند 1401

بیمه معلم

در این مقاله، ابتدا به تعریف اصطلاح بیمه می پردازیم و نحوه انجام این کار به‌طور مختصر توضیح داده خواهد شد. در بخش بعدی دلایلی که باعث اهمیت داشتن بیمه برای ما می­شود و آن را برای ما ضروری می‌کند ارائه می‌شوند. در بخش بعدی تاریخچه بیمه معلم که یکی از بیمه‌های موفق در سطح کشور در جلب رضایت مشتری و ارائه خدمات به شمار می­رود، به‌طور مختصر ارائه خواهد شد. همچنین اعضای هیئت‌مدیره این شرکت بیمه معرفی می‌شوند. در بخش آخر نیز، به انواع بیمه­هایی که شرکت بیمه معلم برای مشتریان خود ارائه می­دهد اشاره خواهد شد. با ما همراه باشید.

تاریخچه شکل گیری شرکت‌های بیمه

به‌طورکلی بیمه از گروهی از افراد تشکیل می­شود که برای تقسیم ریسک‌ها توافق می‌کنند. این یک ایده بسیار قدیمی است که از زمان نابودی کشتی‌های قایقرانی و یا از دست دادن محموله‌های آن‌ها شروع شده است. بازرگانان دریافتند که با تقسیم محموله‌های خود در میان چندین قایق، از خود در برابر نابودی کامل مالی محافظت می‌کنند. به ‌این ‌ترتیب، اگر یکی از قایق‌ها منهدم شود، هیچ تاجری همه دارایی خود را از دست نمی­داد. هرکدام منتظر می­ماندند و فقط قسمت کوچکی از دارایی­هایشان از دست می­رفت. امروزه انواع مختلفی از بیمه وجود دارد مانند زندگی، بهداشت، خانه، اتومبیل و... در هنگام خرید بیمه نامه، به بسیاری از افراد دیگری که پولی را به یک شرکت بیمه پرداخت می‌کنند، می‌پیوندید. شرکت بیمه از پول جمع‌آوری ‌شده برای پرداخت خسارت‌ها به افرادی که دچار حادثه شده‌اند، استفاده می‌کند. به زبان ساده‌تر: «پول جمع می‌شود و ضرر و زیان تقسیم می‌شود.» بیمه معلم اصطلاح بیمه بسیار ساده است. این قراردادی است که نهادی را در برابر ضرر محافظت می‌کند؛ بنابراین این حفاظت، بازپرداخت شرکت بیمه را تضمین می‌کند. یک توافق نامه حقوقی وجود دارد که دو طرف را شامل می‌شود؛ یعنی بیمه گر و بیمه شده. بیمه شده مبالغ منظم را به شرکت بیمه پرداخت می‌کند؛ سپس بیمه گر موافقت می‌کند که در برابر خطرات، فرد بیمه شده را پوشش دهد.

شرکت بیمه چیست؟

شرکت بیمه یک موسسه مالی است که طیف وسیعی از سیاست‌های بیمه را برای محافظت از افراد و مشاغل در برابر خطر خسارات مالی در ازای پرداخته‌ای منظم حق بیمه ارائه می‌دهد. یک شرکت بیمه با جمع‌کردن ریسک‌ها در بین تعداد زیادی از بیمه‌شدگان فعالیت می‌کند. شرکت بیمه می‌تواند احتمال وقوع یک رویداد خاص (به‌عنوان‌مثال آتش‌سوزی) را تشخیص دهد و می‌تواند متوسط ضرر مالی مربوط به هر رویداد را ارزیابی کند. آن‌ها با استفاده از این اطلاعات، سعی در پرداخت حق بیمه مناسب از محل جمع درآمدها، برای پاسخگویی به مطالبات بیمه‌شدگان می­کنند. اهمیت استفاده از بیمه

چرا بیمه مهم است؟

محافظت از شما و خانواده‌تان: خانواده شما برای برخورداری از سطح استاندارد زندگی، به حمایت مالی نیاز دارد؛ به همین دلیل با تشکیل خانواده، استفاده از بیمه از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. این بدان معناست که افرادی که بیشترین اهمیت را در زندگی شما دارند در صورت بروز اتفاقات غیرمنتظره، در برابر مشکلات اقتصادی مصون خواهند بود. استرس را در مواقع سخت کاهش می­دهد: هیچ‌کس نمی‌داند در گوشه و کنار خود چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد. فاجعه‌های پیش‌بینی‌نشده مانند بیماری، آسیب یا معلولیت دائمی و حتی مرگ، می‌تواند شما و خانواده‌تان را با استرس شدید عاطفی و مالی روبرو کند. با در اختیار داشتن بیمه، استرس مالی شما یا خانواده‌تان کاهش می‌یابد و می‌توانید بر بهبود و بازسازی زندگی خود تمرکز کنید. از امنیت مالی برخوردار می­شوید: امروز مهم نیست که وضعیت مالی شما چگونه است، یک اتفاق غیرمنتظره می‌تواند خیلی سریع همه آن را نابود کند. بیمه، هزینه‌ای را ارائه می‌دهد تا در صورت بروز اتفاق پیش‌بینی‌ نشده، شما و خانواده خود امیدوار باشید که بتوانید به جلو حرکت کنید. آرامش خاطر: هیچ مبلغی نمی‌تواند جایگزین سلامتی شما و یا نقشی که در خانواده خود بازی می‌کنید، شود؛ اما حداقل می‌تواند خیالتان راحت باشد که اگر اتفاقی برای شما افتاده است، امنیت مالی خانواده شما با کمک بیمه، تامین باشد. میراثی که باید به جای بگذارید: سود یکجا و ناگهانی بعد از مرگ می‌تواند آینده مالی فرزندان شما را تأمین کند و از استاندارد زندگی آن‌ها محافظت نماید. شرکت‌های بیمه از طریق قراردادها، مدیریت ریسک را به افراد، مشاغل و مشتریان نهادی ارائه می‌دهند. اگرچه انبوهی از انواع مختلف شرکت‌های بیمه وجود دارد، اما اصل اساسی این است که بیمه‌گر پرداخت یا بازپرداخت آن را در صورت ضرر و زیان بیمه‌شده تضمین می‌کند. به لطف ریسک جمع شده، بیمه گران در طول تاریخ قادر به ارائه نرخ‌های مقرون ‌به‌صرفه به مشتریان بوده‌اند. در این میان ما به معرفی شرکت بیمه معلم به‌عنوان یک نمونه موفق از بیمه‌گذاران می­پردازیم. شرکت بیمه معلم قدیمی‌ترین شرکت بیمه کشور در بخش خصوصی محسوب می¬شود

تاریخچه بیمه معلم

شرکت بیمه معلم قدیمی‌ترین شرکت بیمه کشور در بخش خصوصی محسوب می­شود که فعالیت­های خود را از سال 1373 آغاز کرده است. این بیمه در ابتدا با عنوان شرکت بیمه صادرات و سرمایه­گذاری مشغول به فعالیت در حوزه پوشش­های بیمه­ای شد. سپس در تابستان سال 1386، عنوان خود را به بیمه معلم تغییر داد. در حال حاضر این شرکت در تمامی حوزه­های خدمات بیمه­ای به مشتریان خود خدمت­رسانی می­کند. این شرکت طی سال­ها فعالیت در حوزه بیمه، دستاوردها و افتخارات بسیاری کسب کرده است که می­توان به کسب عنوان روابط عمومی‌برتر صنعت بیمه کشور، اهداء تندیس جایزه ملی مدیران موفق در اجلاس انقلاب صنعتی چهارم به مدیرعامل بیمه معلم و دریافت تندیس بهترین رهبری سازمانی، دریافت جایزه تعالی برایان تریسی توسط مدیرعامل بیمه معلم اشاره کرد. همچنین این شرکت در تلاش است، در افق 1404 هجری شمسی، جزو 5 شرکت‏ برتر صنعت بیمه کشور شود.

اعضای هیئت ‌مدیره شرکت بیمه معلم

اعضای هیئت‌ مدیره شرکت بیمه معلم را غلامرضا حیدری کرد زنگنه، محمدابراهیم تحسیری و سید عمادالدین قاضوی تشکیل می­دهند که در این میان آقای غلامرضا حیدری کرد زنگنه سمت ریاست هیئت ‌مدیره را بر عهده دارد و مدیرعامل این شرکت نیز آقای محمد ابراهیم تحسیری است.

حوزه فعالیت و خدمات شرکت بیمه معلم

خدماتی که شرکت بیمه معلم ارائه می­دهد شامل، بیمه باربری، کشتی و هواپیما، بیمه آتش‌سوزی، بیمه عمر و زندگی، بیمه مهندسی، بیمه اشخاص و بیمه مهندسی است.