دوشنبه 29 اسفند 1401

بیمه تجارت نو

بیمه برای اولین بار توسط دریانوردان و بازرگانان دریایی به وجود آمد که آن‌ها را در برابر احتمال غرق یا مورد دستبرد واقع شدن و سایر خطرات تضمین می کردند. این ساز و کار طی سال‌ها به کشورهای مختلف رفت و تغییرات گوناگونی پیدا کرد. تا آنجایی که در ابتدای قرن هفدهم میلادی، بازرگانان سیستمی را پایه گذاری کردند که می‌توان آن را اولین شکل بیمه دانست. بیمه نوعی قرارداد و پیمان است که بین دو نفر یا دو مجموعه بسته می‌شود و در ازای آن، شخص بیمه گر متعهد می‌شود که در برابر مبلغی که از بیمه گذار دریافت می‌کند ضرر و زیانی که به طور ناگهانی به وی وارد شده است را جبران کند. بیمه‌ها انواع مختلفی دارند و در حال حاضر در کشور ما مجموعه‌های متعددی در حوزه بیمه و خدمات آن فعالیت می‌کند. بیمه تجارت نو یکی از معتبرترین مجموعه هایی است که در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی آن و خدمات آن بپردازیم.

تاریخچه بیمه تجارت نو

سابقه فعالیت بیمه در ایران به صورت غیررسمی بیشتر از یک قرن است. در سال ۱۳۱۴ نخستین شرکت‌های سهامی بیمه در ایران تصویب شد و سپس انواع بسیاری دیگر از شرکت‌های بیمه خصوصی با سرمایه گذاری‌های گوناگون در ایران پدید آمدند. بیمه تجارت نو نیز یک شرکت سهامی عام و خصوصی است که با کمک سرمایه گذاری‌های مجموعه زیر در سال ۱۳۹۵ به وجود آمده است و در مالکیت آن‌ها قرار دارد:
 • بانک تجارت
 • شرکت سرمایه گذاری ایران
 • شرکت تدبیرگران فردای امید
 • پست بانک ایران
 • گروه گسترش نفت و گاز پارسیان
 • سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی
 • و سایر سهامداران حقیقی
مدیران ارشد بیمه تجارت نو  

خدمات بیمه تجارت نو

بیمه تجارت نو دامنه گسترده‌ای از از خدمات را در حوزه بیمه ارائه می‌کند که می‌توان به صورت خلاصه آن‌ها را در 5 دسته طبقه بندی کرد:
 1. بیمه اتومبیل: شرکت بیمه تجارت نو با دارا بودن ۴۵ شعبه پرداخت خسارت ثابت و ۲۷۰ کارشناس و ارزیاب خسارت سیار، در سراسر کشور و تمامی‌روزهای هفته و تعطیلات رسمی آماده پاسخگویی به زیان‌دیده‌های بیمه‌های اتومبیل است. این مجموعه پاسخگویی سریع در حوزه بیمه اتومبیل را از مهمترین خدمات خود دانسته و سعی می‌کند در کوتاهترین زمان ممکن، به مراجعان پاسخگو باشد. بعد از ارزیایی خسارت توسط کارشناس، اطلاعات خودرو، تصاویر نقاط آسیب‌دیده و سایر اطلاعات لازم برای تایید نهایی دریافت می‌شود.
 2. بیمه عمر: بیمه‌های عمر تجارت نو انواع گوناگونی دارد که شامل انفرادی (مهربان زندگی) ، گروهی (مهریار زندگی) و مصوبه کارکنان دولت می‌شود. شرکت بیمه تجارت نو در صدد است تا با معرفی زمینه‌های گوناگون، بیمه عمر دوجانبه در اختیار افراد قرار دهد تا علاوه بر خدمات بیمه‌ای به سرمایه‌گذاری نیز بپردازند و در صورت از دست دادن یکی از سرپرستان خانواده یا دچار شدن به تنگناهای مالی، کمک رسان آن‌ها باشد.
بیمه تجارت نو دامنه گسترده‌ای از از خدمات را در حوزه بیمه ارائه می‌کند  
 1. بیمه‌های مسئولیت: این بیمه به حمایت از افراد در حوادث دارای خسارت جانی و مالی می پردازد. انواع بیمه‌های مسئولیت تجارت نو شامل موارد زیر می‌شود:
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان که خسارت‌های حین ماموریت خارج از کارگاه پوشش اماکن وابسته به کارگاه خسارت ناشی از حوادث نقلیه موتوری و سایر خسارات مربوط به محل کار را شامل می‌شود.
 • بیمه مسئولیت حرفه‌ای که به حمایت از افراد شاغل در هنگام وارد شدن خسارت جانی و مالی به سایر افراد یا زیردستان می‌پردازد.
 • بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا که در آن خسارات جانی و مالی وارد مصرف‌کنندگان اشخاص ثالث در اثر عیب و نقص کالای تولیدی را جبران می‌کند.
 • بیمه مسئولیت مدنی عمومی که در آن مسئولیت ناشی از اجرای عملیات‌های ساختمانی در برابر اشخاص ثالث و سایر مسئولیت‌های مدیران پروژه‌ها صاحبان شغل‌ها فعالیت‌ها را بیمه می‌کند.
 • بیمه مسئولیت مدنی ناشی از قرارداد که شخص را در خسارات منتج به عدم رعایت مفاد قرارداد بیمه می‌کند.
 1. بیمه‌های مهندسی خطرات احتمالی و حوادث فیزیکی و غیر قابل پیش بینی در طول فعالیت‌های صنعتی عمرانی و سایر فعالیت‌های مشابه را تحت پوشش قرار می‌دهد و در دو دسته بیمه‌های دوره عملیات ساخت و نصب، و دوره بهره برداری قرار می گیرد.
 2. بیمه باربری بیمه تجارت نو متعهد می‌شود که در مقابل حق بیمه خسارات وارد شده به کالای مورد نظر در جریان عادی حمل و نقل را جبران کنند این بیمه برای تمامی واردکنندگان، صادرکنندگان، شرکت‌های حمل و نقل داخلی و بین المللی و سایر افرادی که تصمیم انتقال کالا از یک منطقه به منطقه دیگر را دارند قابل استفاده است. انواع گوناگون بیمه‌های باربری مانند باربری وارداتی، باربری صادراتی، باربری داخل و باربری ترانزیت توسط بیمه تجارت ‌نو مورد پوشش قرار می‌گیرد.
بیمه تجارت نو  

دستاوردهای بیمه تجارت نو

 • بیمه تجارت نو در آبان ۱۳۹۸ با توجه به اعتبار پایداری و شفافیت مالی این مجموعه از بازار پایه به بازار دوم بورس ارتقا یافت.
 • بیمه تجارت نو یکی از شرکت‌های وابسته به بانک تجارت است که در سال ۹۵ با نماد «بنو» در گروه بیمه و صندوق بازنشستگی به تامین اجتماعی در بازار پایه فرابورس پرداخت و داد و ستد سهام فعالیت خود را آغاز کرد. اکنون هیئت پذیرش فرابورس به انتقال این مجموعه به بازار دوم موافقت است کرده است.
 • در شهریور ۱۳۹۸ توانگری مالی بیمه تجارت نو در سطح یک و رقم معادل ۳۰۰ درصد توسط بیمه مرکزی تایید شد.
 • بیمه تجارت نو در نوروز سال ۱۳۹۸ به منظور حمایت از مناطق سیل زده شمال کشور، خدمات و کمک هایی را به منظور امداد ارائه کرد. این مجموعه با توجه به گستردگی حادثه، تاکید داشت که خدمات‌رسانی به ‌صورت ویژه و با ارسال وسایل ضروری، صورت بگیرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کلیه پرداخت‌ها انجام شود. بعد از این اتفاق رئیس شورای عالی بیمه از پرداخت بیش از ۹۰ درصد خسارت‌ها ابراز خرسندی کرد. در ادامه این اتفاق، رئیس کمیته امداد امام خمینی از عملکرد به موقع این مجموعه برای مددجویان تقدیر کرد.
 • همچنین این مجموعه در سال ۱۳۹۶ در جمع ۴۰۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت و رتبه ۳۱۸ را کسب کرد.

اخبار شرکت بیمه تجارت نو

ثبت بیشترین رشد قیمتی به نام میهن و بیشترین کاهش قیمتی در بنو

در معاملات امروز صنعت بیمه شاهد رونق بیشتر و اقبال سرمایه گذاران به برخی نمادهای این صنعت بودیم. به گزارش نبض بیمه، شاخص صنعت بیمه...

زیان عملیاتی 20 میلیارد تومانی بیمه تجارت نو در سال مالی 1400/سود عملیاتی سال...

بررسی صورت های مالی حسابرسی نشده بیمه تجارت نو در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400 حکایت از آن دارد که تحت مدیریت...

رشد 20 برابری پرتفوی شعبه شمال تهران بیمه تجارت نو

مدیر شعبه شمال تهران بیمه تجارت‌‌نو در خصوص عملکرد شعبه تحت مدیریت خود در سال جاری گفت: با توجه به آغاز به کار این...

کاهش 70 درصدی سود خالص بنو در 3 ماهه ابتدایی سال

بر اساس صورت های مالی 3 ماهه حسابرسی نشده پایان خرداد، سود خالص بنو با کاهش 70 درصدی همراه بوده که بیشتر آن ناشی...

نگاهی به عملکرد بنو در سال مالی گذشته

اختصاصی نبض بیمه، بیمه تجارت نو بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به 30 اسفند 1399، 1207 ریال سود به ازای هر...