بیمه‌نامه شخص ثالث و تکمیل درمان سهم عمده ای از بازار صنعت بیمه همدان را به خود اختصاص داد

0

نائب رئیس شورای هماهنگی شرکت های بیمه در استان همدان، بیمه را راهکار مناسبی برای مدیریت خسارت های بلایای طبیعی در کشور دانست و گفت: صنعت بیمه می تواند هزینه های مردم در بحران هایی مانند زلزله را جبران کند و با تبلیغات می توان درصد فروش این بیمه نامه را در کشور بالا برد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛”مهدی قراگوزلو” گفت: 43 شعبه شرکت بیمه در استان همدان مشغول به فعالیت هستند که 9 شعبه از آن مربوط به بخش دولتی و مابقی مربوط به بخش غیردولتی است.
به گفته وی،همچنین تعداد 2 هزار و 265 نماینده بیمه و 21 کارگزار بیمه‌ای در این استان فعالیت می کنند.

قراگوزلو، اذعان داشت که گرایش مردم استان همدان همانند سایر استان های کشور بیشتر به سمت خرید بیمه‌نامه شخص ثالث و پس از آن تکمیل درمان است و این دو رشته سهم عمده ای از بازار صنعت بیمه در این استان را به خود اختصاص داده اند.

نائب رئیس شورای هماهنگی شرکت های بیمه در استان همدان، اظهارکرد:حدود 12.5 درصد از مجموع پرتفوی استان همدان مربوط به بیمه عمروسرمایه گذاری است و این نشان می دهد که مردم همدان از این بیمه نامه شناخت کافی دارند و در پله های بعدی در این استان ، رشته بیمه های مسئولیت و حوادث با استقبال روبرو هستند.

تبلیغات، درصد فروش پوشش بیمه زلزله و بلایای طبیعی را در کشور بالا می‌برد

قراگوزلو، در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش بروز بلایای طبیعی همچون  سیل 98 و زلزله کرمانشاه، میزان استقبال مردم از پوشش بیمه زلزله چگونه است، گفت: بلایای طبیعی یکی از مخاطرات کشور است و بیمه راهکار مناسبی برای مدیریت خسارت های بلایای طبیعی است.

وی، با تاکید بر اینکه صنعت بیمه می تواند هزینه های مردم در بحران ها را جبران کند، افزود: متاسفانه موضوع بیمه جزو اولویت ها  نیست و هنگامیکه یک اتفاق از جمله سیل و زلزله رخ می دهد، مردم بسیار آسیب می بینند.

نائب رئیس شورای هماهنگی شرکت های بیمه در استان همدان، ادامه داد: شاید بخشی از مساله مذکور مربوط به عملکرد  صنعت بیمه باشد یعنی اینکه نتوانسته این نیاز را برای مردم به خوبی توضیح دهد اما شاید بهترین راهکار این است که خرید بیمه نامه در برخی دیگر از رشته هاهم اجباری شودتا مسکنی برای مشکلات مردم در حین بروز حوادث باشد.

قراگوزلو، بااشاره به کمبود تعداد ارزیابان مستقل خسارت در استان همدان، گفت: نزدیک به 14 ارزیاب خسارت در استان همدان فعالیت می کنند که تمام آنها حقیقی هستند و ارزیاب حقوقی در همدان وجود ندارد.

وی، بیان کرد: ازمجموع 14 ارزیاب خسارت استان همدان، 7 ارزیاب در  رشته ساختمان و مهندسی، 3 ارزیاب در رشته درمان، 3 ارزیاب برای اتومبیل و یک ارزیاب هم در رشته حوادث ناشی از کار در تمام استان فعالیت می کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید