پوشش بیمه ای خدمات ناباروی سقف مبلغی ندارد

0

رئیس و دبیر شورای عالی بیمه از جزئیات پوشش خدمات نازایی و ناباروری در مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی خبر داد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،سجاد رضوی رئیس و دبیر شورای عالی بیمه از پوشش خدمات نازایی و ناباروری در مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی خبر داد و گفت: خدمات ناباروری در بیمه های پایه در مراکز دولتی تحت پوشش بیمه قرار داشت اما در مراکز دولتی متقاضی دریافت این خدمات بالا بود و از پارسال اقدمات کارشناسی شروع شد تا پوشش بیمه ای خدمات را گسترش بدهیم و در جلسه شورای عالی بیمه در خرداد ماه اعضا پذیرفتند در بخش های عمومی غیر دولتی هم بیمه های پایه در این حوزه سرمایه گذاری کنند و خرید خدمت انجام دهند.

رئیس و دبیر شورای عالی بیمه ادامه داد: پوشش بیمه ای خدمات نازایی و ناباروی بر اساس مبانی علمی و اقتصادی باید صورت گیرد، مبانی علمی در معاون درمان وزارت بهداشت تبیین می شود و مبانی اقتصادی هم در سازمان های بیمه گر مورد توجه قرار می گیرد.

رضوی بیان کرد: از دوم شهریور ماه پوشش بیمه ای خدمات نازایی و ناباروری از سوی معاون رئیس جمهور ابلاغ شده است و سازمان های دولتی از این تاریخ باید در بخش های دولتی و عمومی غیر دولتی خرید خدمت انجام دهند.

 رئیس و دبیر شورای عالی بیمه عنوان کرد: هزینه های ناباروری در همه دنیا بالاست و در بسیاری از کشورها بیمه ها زیر بار هزینه های سنگین آن نمی روند و با توجه به سیاست های جمعیتی و همتی که مسئولان دارند، شورای عالی بیمه با افتخار پوشش بیمه ای خدمات نازایی و ناباروری را تحت پوشش بیمه قرار داد.

رضوی اظهار کرد: پوشش بیمه ای خدمات ناباروی سقف مبلغی ندارد البته سه دوره درمان ناباروری در یکسال و به طور کلی حداکثر 6 دوره درمان ناباروری برای زوجین تحت پوشش بیمه قرار دارد و شرط سن هم برای خانم ها 42 سال در نظر گرفته شده است  و پس از آن خدمات حمایتی خواهیم داشت.

رئیس و دبیر شورای عالی بیمه بیان کرد: وزارت بهداشت بر اساس استانداردها نحوه تجویز دارو و درمان ناباروری را تعیین می کند، پوشش بیمه ای ناباروری برای فرزند چندم و ناباروری ثانویه هم در نظر گرفته شده است چرا که 7 تا 8 درصد جمعیت ناباروری کشور در موارد ثانویه اتفاق می افتد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید