درصد اشغال تخت بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی ۱۸.۹ درصد کاهش یافت

0

حدود ۹۵ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۳۲۳ مراجعه برای دریافت خدمات سرپایی به مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته صورت گرفته که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، حدود ۳۱.۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛به نقل از ایرنا، بر اساس بررسی های دفتر فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات این سازمان، طی سال ۹۹، ۳۸۰ مرکز درمانی ملکی به مراجعین خدمت ارائه کرده که ۷۵ مرکز آن بستری و ۳۰۵ مرکز آن سرپایی بوده است.

از تعداد کل مراجعات سرپایی ۹۸.۳ درصد مشمول بیمه تامین اجتماعی، ۰.۱ درصد بیمه سلامت و ۱.۵ درصد مشمول سایر بیمه ها و بیماران آزاد بوده اند.

همچنین نسبت ویزیت سرپایی پزشکان متخصص به تعداد بیمار بستری مربوط به سال۹۹، برابر با ۱۴ بوده و نشان می دهد به ازای ۱۴ بیمار ویزیت شده توسط پزشکان متخصص یک بیمار در مرکز درمانی بستری و تحت درمان قرار می گیرد.

بر اساس این آمار همچنین با توجه به جمعیت ۴۳ میلیون و ۵۷۷  هزار و ۱۲۹ نفری بیمه شدگان تحت پوشش درمان سازمان تامین اجتماعی، به ازای هر ۱۰۰۰ بیمه شده در سال گذشته، ۰.۲ درصد تخت فعال بستری اختصاص یافته است.

تعداد تخت فعال مراکز بستری از ۹۳۴۱ تخت در سال ۹۸ به ۹۰۰۰ تخت فعال در سال ۹۹ رسیده که کاهش ۳.۷ درصدی را نشان می دهد.

درصد اشغال تخت بیمارستان های ملکی در سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، با کاهش ۱۸.۹ درصدی از ۷۳.۵ درصد به ۵۴.۶ درصد رسیده است.

تعداد کل موارد اعمال جراحی بستری در مراکز درمانی ملکی نیز در سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، کاهش ۲۵.۷ درصدی را نشان داده است.

در بخش بستری مراکز ملکی در سال ۹۹، تعداد ۶۲۹ هزار و ۷۰۳ نفر بیمار بستری و تحت درمان قرار گرفته که نسبت به سال ۹۸، کاهشی در حدود ۳۰.۷ درصد را نشان می دهد.

مجموع زایمان ها در سال ۹۹، برابر با ۱۱۰ هزار و ۲۳۰ مورد بوده و نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، کاهش ۱۸.۳ درصدی را نشان می دهد.

درصد زایمان سزارین هم در سال گذشته به ۴۳.۵ درصد رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸، کاهش ۰.۱ درصدی را نشان می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید