تجهیزات پزشکی ایرانی فراتر از مرزها

0

یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه صادرات محصولات پزشکی و درمانی فعالیت می‌کند و موفق شده است این محصولات را به کشورهای مختلفی صادر کند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛سید حسام‌الدین مدنی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آویتا زیست فارمد گفت: این شرکت دانش‌بنیان به صورت تخصصی در حوزه صادرات محصولات، داروها و تجهیزات پزشکی، ایران‌ساخت فعالیت می‌کند. محصولات فناورانه و دانش‌بنیان ایران در این حوزه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و بازارهای بالقوه بسیار خوبی برای این محصولات وجود دارد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آویتا زیست فارمد، ادامه داد: این مجموعه با اخذ مجوزهای لازم، از جمله مجوز سازمان غذا و دارو توانسته است، در این زمینه به صورت تخصصی عمل کند و با همکاری، نیروهای مجرب و دانش‌بنیان به مطالعه مقاصد صادراتی عمده بپردازد. در حال حاضر این محصولات به برخی کشورهای منطقه صادر می‌شود. در صورت رفع برخی موانع، به یقین می‌توان این محصولات را به همه کشورها صادر کرد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی، افزود: شاید بهترین کمکی که دولت و نهادهای دولتی، می‌توانند به صادرات در این حوزه کنند، عدم دخالت در امور اجرایی و واگذاری کامل این حوزه به بخش خصوصی است.

مدنی ضمن اشاره به فعالیت‌های انجام گرفته این مجموعه در راستای رونق صادرات افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در راستای حمایت از شرکت‌های صادراتی می‌تواند با نهادهای مانند بانک مرکزی مذاکره کند، تا مشکلات ما حل شود. افزایش مدت بازگشت ارز حاصل از صادرات از 4 ماه به 1 سال و بیش از آن و کاهش بخش‌نامه‌های دست و پاگیر، از جمله درخواست‌های ما در این حوزه است.

این فعال دانش‌بنیان، گفت: در صورت برطرف شدن این موانع شرکت‌های توانمند دانش‌بنیان، خلاق و فناور ایرانی از چنان ظرفیتی برخوردار هستند که به سادگی بازارهای بین‌المللی را فتح خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید