امکان خرید واکسن روسی فقط از مجرای دولتی میسراست “

0

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ سفیر ایران در روسیه گفت: در روسیه تنها یک مجرا برای فروش واکسن وجود دارد که «صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم» است و ما نیز با این صندوق ارتباط داریم و در حال انجام خرید دولتی هستیم.

کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه در گفتگویی پس از اعلام خبر عقد قرارداد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی، در خصوص امکان خرید واکسن روسی از طریق بخش خصوصی به محدود بودن توان تولید روسیه اشاره و تصریح کرد: این تلقی وجود دارد که واکسن در روسیه تولید شده و از مجاری مختلف فروخته می‌شود و کسی نیست که آن را بخرد.

جلالی افزود: اما حقیقت این است که در روسیه تنها یک مجرا برای فروش واکسن وجود دارد که صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم است و ما نیز با این صندوق ارتباط داریم و در حال انجام خرید دولتی هستیم.

وی با هشدار نسبت به احتمال سوءاستفاده برخی سوداگران از نیاز کشور به واکسن گفت: در روزهای اخیر تماس‌های زیادی از سوی بخش خصوصی و برخی مسئولینی که دلسوزانه دنبال خرید واکسن هستند با ما گرفته شده و می‌گویند برخی افراد ادعاهایی در خصوص امکان تأمین واکسن دارند.

سفیر ایران در مسکو گفت: اما بررسی برخی ادعاها از سوی سفارت نشان داد که متأسفانه این ادعاها صحیح نیست. ما تاکید داریم که چنین ادعاهایی باید راستی‌آزمایی شود تا خدایی نکرده این اتفاق نیافتد که دوباره ارز نیمایی به یک عده سوداگر تحویل شود و این افراد نیز نتوانند کاری برای واردات واکسن انجام دهند.

مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید