توقف صدور دفترچه بیمه، شخص را از تکفل سرپرست خارج نمی‌کند

0

مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی: توقف صدور دفترچه بیمه، بیمه‌شدگان را از تکفل سرپرست خارج نمی‌کند و سیستم به صورت خودکار به هنگام استحقاق‌سنجی، استحقاق بیمه را محاسبه خواهد کرد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ دکتر شهرام غفاری افزود: اعتبار این کفالت عمدتا برابر با یک سال است و پس از پایان این مدت باید با مراجعه به شعب کارگزاری یا از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین‌اجتماعی تمدید شود. بیمه‌شدگان همچنین می‌توانند با سامانه ۱۴۲۰ تماس بگیرند و راهنمایی شوند.

‌غفاری گفت: دختر مجرد که تحت تکفل پدر قرار دارد باید با ارائه مدارکی مبنی بر عدم ازدواج و دانشجو بودن این اعتبار را تمدید کند. همچنین زنان شاغل تامین‌اجتماعی تحت تکفل همسر نیز قرار می‌گیرند؛ بنابراین سیستم به صورت اتوماتیک یکی از بیمه‌ها را تخصیص و عنوان دوم را حذف می‌کند.
چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند ماه ۹۹ در همه شعب و کارگزاری‌های سراسر کشور متوقف شد.
همچنین سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در دسترس همه مراکز درمانی طرف قرارداد است و پزشکان اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام کنند.

صداسیما

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید