۳۲۵قلم تجهیزات پزشکی هلال‌احمر خوزستان به بیماران کرونایی‌ داده شد

0

اهواز – مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۳۲۵ قلم تجهیزات پزشکی از سوی این جمعیت به صورت امانی در اختیار مبتلایان به کرونا قرار داده شده است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ دکتر علی خدادادی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران از فعالیت بانک‌ امانات جمعیت هلال احمر خبر داد و بیان کرد: بیش از ۳۲۵ قلم تجهیزات پزشکی شامل کپسول اکسیژن به همراه مانومتر، دستگاه bipap و دستگاه اکسیژن ساز به صورت امانی در اختیار بیماران مبتلا به کرونا و نیازمندان به این تجهیزات قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: در ۲ پایانه مرزی شلمچه و چذابه تاکنون بیش از ۹۷۴ مورد تست رپید ابتلا به کرونا و ۳۱۶ مورد نیز تست پی.سی.آر نمونه‌گیری شده است.

وی ادامه داد: یک هزار و ۲۴۰ تردد کننده در این پایانه‌ها مورد غربالگری و تب سنجی قرار گرفتند و ۲ مرکز نقاهتگاهی نیز آماده پذیرش موارد ارجاعی است.

خدادادی با اشاره به گسترش سطح فعالیت جمعیت هلال احمر خوزستان در اجرای طرح ملی شهید قاسم سلیمانی نیز بیان کرد: این جمعیت در ۲ بخش نظارتی (ناظران سلامت) و نیز رهگیری این طرح به فعالیت می‌پردازد.
وی گفت: در بخش نظارتی تاکنون بیش از ۴۳ هزار و ۳۰۰ مکان در قالب این طرح مورد ارزیابی تیم های جمعیت هلال احمرقرار گرفته و بیش از ۲۹۸ هزار و ۲۰۰ نفر نیز از خدمات اجرای این طرح بهره مند شده‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: در بخش رهگیری نیز مبتلایان بدون علامت نیز ایستگاه‌های تست رپید تشخیصی ابتلا به ویروس کرونا نیز در بخش رهگیری مبتلایان بدون علامت، در پایانه‌های مسافربری برون شهری، ایستگاه‌های راه آهن ، فرودگاه و برخی مراکز بهداشتی و درمانی فعال هستند و روزانه حدود ۲ هزار و ۸۰۰نمونه‌گیری انجام می‌شود.

خدادادی بیان کرد: همچنین ۴۰۰ طلبه عضو کانون‌های طلاب معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان در بیمارستان‌های این استان به بیماران مبتلا به کرونا خدمات ارایه می‌دهند.

هم اکنون پنج شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی و ۱۳ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند.

ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید