فعالیت ۳ هزار مرکز درمانی تامین اجتماعی در فارس؛ بیمارستان‌های خصوصی تا آذر ماه امسال تسویه کامل شدند‌

0

گروه استان‌ها ـ مدیرکل درمان تامین اجتماعی فارس گفت: حدود ۳ هزار مرکز درمانی دیگر نیز در سطح استان فارس طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  از شیراز، اکبر امیری ظهر امروز در نشست خبری به اجرای طرح توقف صدور دفترچه‌های تامین اجتماعی و صدور نسخ الکترونیکی از اول اسفند 99 اشاره کرد و اظهار داشت: طرح توسعه خدمات غیرحضوری قانون مصوب و وظیفه حاکمیتی است که بر عهده ارگان‌های مرتبط با سلامت گذاشته شده و این ارگان‌ها براساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه در راستای دولت الکترونیک موظف شدند که سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک را اجرایی کنند.

وی با اشاره به اجرای پایلوت (آزمایشی) سیستم نسخه الکترونیکی از مرداد سال 95 در استان یزد و تشکیل پرونده الکترونیک بیمار در مراکز ملکی و پایش سلامت بیماران یکی از مزایای این طرح است، افزود: از سال 96 این طرح در 5 استان کشور اجرا و از ابتدای امسال نیز بصورت جدی مدنظر قرار گرفت.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی فارس با اشاره به افزایش 8 برابری ظرفیت اینترنت این سامانه، گفت: در حال حاضر در کشور حدود 65 درصد از نسخه‌های صادر شده و ویزیت بصورت الکترونیکی است و این نکته نیز مدنظر باشد که فعلا دفترچه‌های کاغذی نیز اعتبار دارد.

امیری با بیان اینکه در استان فارس پزشکان و مراکز درمانی و مطب پزشکان به سامانه سیب متصل هستند، تصریح کرد: به همین دلیل زیرساخت لازم برای تمام مراکز ازجمله مطب‌ها و داروخانه‌ها محیا است و جلسات مشترکی برگزار شده که بتوان سامانه سیب و سامانه تامین اجتماعی را در این استان متصل کرد که تا پایان اسفندماه مقرر شده این امر محقق شود.

وی در ادامه با بیان اینکه 22 مرکز درمانی متعلق به تامین اجتماعی در سطح استان فارس به 2 میلیون و 270 هزار نفر که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند خدمات ارائه می‌دهند، گفت: 2 هزار و 900 مرکز درمانی دیگر نیز در سطح استان فارس طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد: اقدامات مورد نیاز برای انجام تست کرونا در بیمارستان شهید بهشتی شیراز انجام و بزودی در این مرکز تست کرونا برای بیمه شدگان اجباری تامین اجتماعی بصورت رایگان انجام خواهد شد.

امیری در ادامه به مطالبات مراکز درمانی از سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته تاخیراتی در پرداخت مطالبات به مراکز طرف قرارداد بود که راهکار تهاتر برای رفع این مشکل مدنظر قرار گرفت که در حال حاضر فارس بیشترین میزان تهاتری را در این باره در سطح کشور انجام داده و اکنون تامین اجتماعی به موسسات خصوصی بدهکار نیست.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی فارس با بیان اینکه بیمارستان‌های خصوصی تا آذر ماه امسال تسویه کامل شده و بخشی از مطالبات این مراکز در آذر و دیماه پرداخت شده است، تصریح کرد: بدهی مراکز دانشگاهی استان فارس نیز تا مهرماه، داروخانه‌ها تا آذر و پزشکان خانواده تا پایان دیماه سال جاری تسویه شده است.

وی  بیان کرد: طی یکسال اخیر با توجه به شیوع کووید 19 بخشی از توان درمانی تامین اجتماعی به درمان این بیماران اختصاص یافت و هزار و 904 بیمار کرونایی در بیمارستان شهید بهشتی شیراز بستری شد و 60 تا 70 تخت در این مرکز برای بیماران کرونا اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: همچنین در همین مدت 474 نفر از کارکنان بخش درمان تامین اجتماعی فارس به بیماری کرونا مبتلا و 2 نفر از این تعداد فوت کردند.

امیری با بیان اینکه در حال حاضر دو درمانگاه در سطح استان و در شهرستان‌های فیروزآباد و زرقان در حال احداث است که پیش بینی می‌شود در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد، گفت: مجوز ساخت 2 درمانگاه در شهرستان‌های مهر و خرم‌بید نیز اخذ و آن نیز تامین شده که احتمالا تا دو ماه آینده عملیات اجرایی این دو مجموعه آغاز می‌شود.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان فارس تصریح کرد: عملیات اجرایی اسکلت فلزی بیمارستان 320 تخت خوابی تامین اجتماعی شیراز نیز که آبان‌ماه امسال آغاز شده در حال انجام است و مقرر شده که اسکلت این مجموعه 18 ماهه ساخته شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید