طرح تشويقی برای رعايت الزام قانونی نسخه نويسی الكترونيكی

0

نبض بيمه، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از اعمال طرح های تشویقی، چه در بخش خصوصی و چه دولتی در رابطه با نسخه نویسی الکترونیکی خبر داد و اظهار داشت: در این راستا به ازای هر نسخه الکترونیکی، مبلغ اضافی پرداخت می شود، هم چنین اولویت پرداخت با نسخ الکترونیکی خواهد بود.

محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در جریان سفر به تبریز در جلسه هم اندیشی با رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تعامل بین بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز را مناسب دانست.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیر کل بیمه سلامت استان افزود: تعامل مناسب بیمه دراین استان با دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیریت صحیح اعتبارات به خصوص در ایام کرونایی کاملا مشهوداست.

ناصحی در خصوص ضرورت افزایش اعتبارات سطح یک روستایی بیان کرد: اولویت سازمان برای سال آینده تقویت سطح یک روستایی است، چرا که اگر دسترسی روستاها به خدمات بهداشتی کاهش یابد، قطعا دچار مشکل خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه خدمت رسانی درمانی در روستاها از سخت ترین فعالیت ها در حوزه درمان است، پرداخت به موقع حقوق ها و چانه زنی برای افزایش حقوق فعالان در این بخش را حداقل کاری دانست که می توان برای این افراد انجام داد.

مدیر عامل بیمه سلامت، با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی، سازمان فشار مضاعفی را از بابت پرداخت ها متحمل می شود گفت: علیرغم تمام سختی ها از سال ۹۵ تاکنون اولویت را به تسویه و پرداخت مطالبات داده ایم و در سال ۹۹ نیز مطالبات به روز پرداخت شده است.

وی در ادامه به بحث ارزیابی وسع اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط کرونایی فعلا این طرح با مسامحه جلو می رود تا بیمه شدگان و به خصوص اقشار ضعیف از نظر مالی دچار مشکل نشوند.

ناصحی رسیدگی به مشکلات حوزه بهداشت را نیازمند تعامل همه جانبه دانست و از تلاش این مجموعه برای کمک به دانشگاه های علوم پزشکی به خصوص در بحث تعدیلات و قصورات خبر داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، انجام نسخه نویسی الکترونیکی را در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی یک‌ الزام قانونی عنوان کرد و گفت: این طرح مورد تاکید رئیس جمهور و وزیر بهداشت است و تمام موسسان دولتی باید به انجام آن پایبند باشند.

ناصحی از اعمال طرح های تشویقی، چه در بخش خصوصی و چه دولتی در رابطه با نسخه نویسی الکترونیکی خبر داد و اظهار داشت: در این راستا به ازای هر نسخه الکترونیکی، مبلغ اضافی پرداخت می شود، هم چنین اولویت پرداخت با نسخ الکترونیکی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید