اساسنامه صندوق بیمه کشاورزی متناقض با قانون تجارت است/ دامداران عملا به دولت یارانه می‌دهند

0

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: تغییرات جدیدی که در بحث اجرای بیمه دام ایجاد شده دارای اشکالات زیربنایی زیادی است و نه تنها به بدنه ی تولید کمکی نمی کند بلکه مانع از توسعه صنعت دامپروری به حساب می آید.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ جواد آزاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور اظهار داشت: بیمه دام با تغییرات جدیدی که در آن ایجاد شده است اساسا داری اشکالات زیادی است که نه تنها به بدنه ی تولید کمکی نمی کند بلکه مانع از توسعه صنعت دامپروری در کشور نیز است.

وی افزود: طبق بند ث ماده 33 قانون برنامه 5 ساله ششم بحث بیمه دام اجباری شده است و مسوولیت آن با صندوق بیمه کشاورزی می باشد. یکی از مهمترین ایرادات وارد به بحث بیمه دام در کشور این موضوع است که در ماده 19 اساسنامه صندوق بیمه محصولات کشاورزی صراحتا قید شده است که مدیرعامل بانک کشاورزی باید مدیرعامل صندوق محصولات کشاورزی باشد، ولی بر طبق قانون جامع تجارت، یک شخص نمی تواند در دو موسسه مدیر عامل باشد و این تصدی کاملا غیر قانونی است.

وی در ادامه گفت: اگر بخواهیم بحث حمایت از صنعت دامپروری و بیمه دام به درستی انجام گیرد باید به بخش خصوصی واگذار گردد، این بخش به درستی می تواند چالش های بیمه دام را شناسایی و آنها را مرتفع نماید؛ از طرفی در کمیته فنی و مجمع هیات مدیره صندوق بیمه هیچ نماینده ای از تشکل های بخش خصوصی در آن حضور ندارند و به نوعی اصلا صدای دامدار اصلی به گوش مسوولین صندوق نمی رسد که این هم از نقاط ضعف دیگر اساسنامه صندوق است که تصمیمات برای دامدار بدون حضور نماینده ای از ایشان صورت می پذیرد.

آزاد افزود: اگر میخواهیم با بیمه به صنعت دامپروری کشور کمک نماییم باید 80 درصد سهام بیمه دام صندوق بیمه کشاورزی به تشکل ها واگذار شود و الباقی آن در اختیار بخش دولتی باشد.

تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید