کمک ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی

0

معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران گفت: در پی تعیین ساز و کاری برای پرداخت خسارت سرمازدگی به کشاورزان و باغداران هستیم تا بخشی از مشکلات ایجاد شده در این زمینه کاهش یابد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛  اسماعیل نجار سه‌شنبه در بازدید از باغ‌های مرکبات خسارت دیده از سرما در شهرستان داراب افزود: در قانون اعتبار صندوق توسعه، بیمه محصولات کشاورزی پیش‌بینی شده و دولت امسال ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این صندوق کمک کرده است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: در مذاکره با قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی از او خواسته شد تا به سرعت غرامت محصولات باغ‌ها و مزارع زیر پوشش بیمه که خسارت دیده‌اند، پرداخت شود.

نجار اضافه کرد: با کمک دولت از سال ۹۸ تا کنون ۶ هزار میلیارد تومان استمهال (مهلت دهی) تسهیلات بانکی دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث انجام شده است از این رو بر اساس بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم امیدواریم بتوانیم اعتبار لازم را از دولت تامین کنیم و استمهال تسهیلات افراد خسارت دیده از سرمازدگی صورت بگیرد.

وی، با بیان اینکه پیگیری تخصیص اعتبار لازم برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به منظور جبران بخشی از خسارت‌ها و احیای باغ‌های آسیب دیده در دستور کار است، گفت: ضمن تلاش برای پرداخت کمک‌های بلاعوض به خسارت دیدگان از سرما، از آنجایی که برای پرداخت کمک‌های بلاعوض یک منبع قانونی نداریم به دنبال آن هستیم تا در برنامه هفتم با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک حکم قانونی را برای این کار بگیریم.

نجار ادامه داد: در چند روز اخیر با توجه به کاهش دما و سرما در استان فارس، متاسفانه به محصولات بسیاری از باغ‌های مرکبات که محل درآمد مردم بوده و با تلاش بسیار زیادی تولید شده‌اند، خسارت وارد شده که فاجعه بزرگی است.

معاون وزیر کشور همچنین از پیگیری نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، استانداری فارس، و سایر مسوولان استانی و شهرستانی برای انعکاس خسارت‌های وارده به باغداران و کشاورزان تقدیر کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس، رییس سازمان جهاد کشاورزی این استان، نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسوولان استانی و شهرستانی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور را در بازدید از باغ‌های خسارت دیده شهرستان داراب همراهی می‌کردند.

شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید