تسهیلات کرونایی جدید در راه است

0

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه، گفت: حوزه های گردشگری و صنایع دستی، ورزش و فرهنگ و هنر بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، عیسی منصوری (معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در جریان سفر به کرمانشاه با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونایی جدید در کشور، گفت: در این مرحله برای سه حوزه پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه ثبت نام متقاضیان این تسهیلات باید از بستر سامانه کارا صورت گیرد، اعلام کرد: کار پرداخت تسهیلات متوقف نشده و بانک‌ها مکلف هستند که به همه متقاضیانی که شرایط لازم را دارند، تسهیلات را پرداخت کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: البته در مرحله تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تغییری در سهم بانک‌ها داشته‌ایم که آن هم به دلیل عملکردی بوده که تاکنون بانک‌ها داشته اند.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد از شاغلین که به دلیل کرونا شغل خود را از دست داده‌اند را بانوان تشکیل می‌دهند، می‌توان از محل تسهیلات اشتغال خانگی برای آن‌ها اشتغالزایی کنیم.

منصوری در ادامه خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی بیکاران استان کرمانشاه شد و اعلام کرد: هرچند اخیرا سامانه ملی اشتغال و کسب و کار کشور را راه اندازی کرده‌ایم تا جمعیت فعال کشور را در آن ثبت کنیم، اما از مسئولین استان می‌خواهم علاوه بر توجه به این سامانه، بانک اطلاعاتی بیکاران استان را هم تشکیل دهند.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی دقیق و ثبتی بیکاران استان اولویتی است که مسئولین استانی باید به آن توجه کنند تا افرادی که قبلا شاغل بوده‌اند و به دلیل کرونا بیکار شده و بیمه هم نبوده‌اند را شناسایی کنیم تا حمایت بیمه بیکاری هم از این افراد صورت گیرد.

به گفته معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حدود یک میلیون شاغل رسمی بدون بیمه در دوران شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند که به دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیمه بیکاری به این افراد هم تعلق خواهد گرفت.

منصوری در ادامه از مسئولین استانی خواست تا تعداد بیمه‌شدگان استان را افزایش دهند و گفت: افزایش بیمه‌شدگان استان، نشانه افزایش آمار اشتغال در استان هم خواهد بود.

وی تاکید کرد: طبق آمارها حدود ۶۲ درصد از شاغلان سال‌های اخیر ما بیمه شده نیستند که باید روی این گروه هم تمرکز داشته باشیم.

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اعلام کرد: همچنین از مسئولین استانی می‌خواهیم که نسبت به فعال‌سازی واحدهای نیمه فعال استان اقدام کنند.

وی در پایان از تلاش برای اختصاص اعتبارات جدید سیل و زلزله به استان کرمانشاه خبرداد و گفت: در نشست آتی شورای عالی اشتغال کشور اختصاص اعتبارات جدید سیل و زلزله به کرمانشاه را مصوب خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید