کارگران ساختمانی بیکارند/ آنها را ببینید

0

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ اصغر نجاری (دبیر خانه کارگر زنجان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه استان زنجان از بالاترین آمار کارگران ساختمانی برخوردار است اما این قشر از محروم‌ترین افراد جامعه کارگری هستند که مورد بی‌توجهی مسئولان قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه رقابت برای کسب و کار در بین کارگران ساختمانی و بیکاری مستمر آنان؛ شرایط را برای تجمع آنان در فضاهای شهری فراهم کرده است، اظهار داشت: میدان‌های ۱۵ خرداد و ارگ زنجان محل مناسبی برای دیدن انبوه این کارگران جویای کار است.

وی تاکید بر اینکه باید برای ساماندهی کارگران ساختمانی مکانی تعریف شود، افزود: این امر باید با کمک و حمایت ادارات مرتبط همچون فرمانداری، شهرداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان فنی و حرفه‌ای و شورای شهر صورت گیرد.

وی افزود: سامان دادن به فعالیت‌های کارگران و صنوف ساختمانی یکی از اقدامات مهمی است که ادارات مرتبط باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهند و همچنین باید سازندگان و پیمانکاران مکلف شوند که نیروی کاری‌ خود را از طریق این مکان‌ها تامین کنند.

وی در پایان لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی را در راستای «امنیت شغلی» کارگران و استادکاران و جلوگیری از مخدوش شده چهره شهر از حیث زیباسازی ضرروری دانست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید