بیمه رایگان سه دهک پایین درآمدی

0

 

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه ۶ میلیون نفر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند؛ گفت: امیدواریم بتوانیم هزینه‌های سنگین و کمر شکن سلامت را به نحوی پوشش دهیم تا از رسیدن افراد به فقر سلامت جلوگیری کنیم.

به گزارش نبض بیمه، محمد مهدی ناصحی افزود: در کنار پوشش بیمه همگانی سلامت برای آحاد جامعه، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار این سازمان برای پوشش هزینه‌های درمانی بیماران صعب العلاج و سرطانی قرارگرفته است تا بتواند هزینه‌های درمان این بیماران را تا حد زیادی پرداخت نماید؛ امیدواریم بتوانیم پرداخت از جیب بیمه شدگان را کاهش دهیم.

وی همچنین تشریح کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در حال حاضر حدود ۴۲ میلیون نفر بیمه شده دارد که در این آمار ممکن است تعداد زیادی به صورت بالقوه بیمه شده ما باشند، ولی برای تمدید دفاتر درمانی خود اقدام نکرده باشند کامل شدن این آمار به ما کمک می‌کند تا با­ارائه خدمات بتوانیم از سردرگمی بیمه شدگان در مراجعات جلوگیری کنیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر توقف ارزیابی وسع در حال حاضر گفت: با توجه به این مصوبه و بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ فقط سه دهک پایین درآمدی می‌توانند به صورت رایگان بیمه شوند مابقی افراد نیز بر اساس ارزیابی وسع باید حق بیمه خود را که مبلغ اندکی هم است پرداخت نمایند تا بتوانند از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

دکتر ناصحی در پایان اظهار کرد: بر اساس فراخوان سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر پوشش همگانی سلامت، افراد فاقد پوشش بیمه درمان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا مراجعه به سامانه خدمات غیر حضوری شهروندی به نشانی: bimehsalamatiranian.ir نسبت به بیمه نمودن خود و اعضای خانواده خود اقدام کنند.

این مقام مسئول همچنین در خصوص انتقال منابع ارزی دارو به سازمان‌های بیمه گر افزود: محقق شدن این امر نیازمند ساختار‌ها و زیر ساخت‌های لازم است ولیکن سازمان بیمه سلامت به عنوان کارگزار نهایی می‌تواند با تامین اعتبار به موقع و لازم و همچنین همکاری و هماهنگی با سایر سازمان‌های بیمه گر همچون، تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح این کار را اجرایی کند.

وی در این راستا یادآوری کرد: امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو همچنین همکاری و هماهنگی بیشتر با سایر سازمان‌های بیمه گر بتوانیم با فراهم کردن زیر ساخت‌های فنی، اداری و مالی به زودی ساماندهی و تخصیص ارز دارو را در کشور اجرایی کنیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران برای کاهش دغدغه‌های افراد جامعه مبنی بر افزایش قیمت دارو در سال جاری متذکر شد: پیش بینی می‌کنیم اگر منابع به موقع و کامل در اختیار سازمان‌های بیمه گر قرار گیرد، در چرخه‌ای که ترسیم کرده ایم نه تنها قیمت دارو افزایش پیدا نمی‌کند بلکه متعادلتر هم شده و به قیمت اصلی خود برمی گردد تاکید داریم تا با توجه به رشد تعرفه‌های پزشکی در سال جدید، قیمت دارو افزایش پیدا نکند­و با قیمت شهریور ۱۴۰۰ محاسبه شود، پیگیر مصوبه قانونی آن­نیز هستیم.

دکتر ناصحی در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس فراخوان سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر پوشش بیمه همگانی سلامت و همچنین ساماندهی ارز دارو در کشور، بیمه شدگان دارای دفترچه بیمه در مراجعه به داروخانه ها، مابه التفاوت کمتری را پرداخت خواهند کرد. این در صورتی است که افراد فاقد بیمه، ­در مراجعات خود به مراکز درمانی پرداخت بیشتری از جیب خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید