۴۵۰۰ نفر از مزایای از بیمه بازنشستگی روستایی و عشایری برخوردارند

0

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: چهار هزار و ۵۰۰ نفر از روستاییان و عشایر استان از مزایای بیمه بازنشستگی و از کارافتادگی و مستمری بگیری این بیمه برخوردار هستند.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛به نقل از ایرنا، یونس معززاظهار داشت: در سطح شهرستان اشنویه نیز هزار و ۴۰۴ نفر تحت پوشش  صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار داشته و ۱۴ نفر از مزایای و مستمری بیمه بازنشستگی و از کارافتادگی و مستمری بگیری این بیمه برخوردار هستند.

وی افزود: در حال حاضر هر فرد در دامنه سنی ۱۸ تا ۵۰  قرار گرفته باشد با مراجعه به کارگزاری های این صندوق می‌تواند تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار بگیرند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی اظهار داشت: روستاییان و افراد ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر  و کشاورزان با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه و پس از رسیدن به سن ۶۵ سالگی بازنشسته محسوب می‌شوند و هر ماه از مستمری برخوردار برخوردارند.

وی بیان کرد: اخیرا مستمری صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر ۲۵ درصد افزایش یافته است که هرماه به حساب آنان واریز می شود.

وی افزود: امکان انتقال سوابق بیمه‌های اجتماعی افراد تحت پوشش مهیا شده است و بدین ترتیب سوابق افراد به سایر صندوق‌ها منتقل می شود و بازنشستگی، از کارافتادگی ناشی از کار، بیماری، حوادث و مزایای مستمری بازماندگان  از دیگر مزیت‌های این بیمه به شمار می‌رود.

معزز افزود: آذربایجان‌غربی در سال گذشته جزو استان‌های برتر از لحاظ پوشش بیمه‌ای قرار گرفته و مورد تقدیر مقام عالی وزارت قرار گرفت و رشد بیمه‌ای در استان از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۴ با مصوبه هیات دولت و به منظور حمایت از روستائیان و عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد تا این اقشار نیز زیرپوشش حمایت‌های اجتماعی قرار گیرند.

این صندوق یکی از صندوق‌های چهارگانه و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و رویکرد آن ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلندمدت به کشاورزان، روستاییان و عشایر در بخش‌های مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت است.

اطلاعات مربوط به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان از طریق دهیاری‌ها، بهورزان خانه‌های بهداشت، ستادهای راهبردی شهرستانی شامل فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، ادارات جهادکشاورزی، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش تامین می‌شود.

علاوه‌بر روستاییان و عشایر کارکنان شرکت‌های فنی مهندسی و شبه کشاورزی مستقر در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و کارکنان شرکت‌های نظام دامپزشکی نیز می‌توانند تحت پوشش این صندوق قرار گیرند.

تمامی روستاییان و عشایر و کشاورزان غیرساکن که بالای ۱۸ سال سن دارند، می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها خودشان را تحت پوشش این صندوق قرار دهند تا بتوانند در زمان تهدید معیشت خانواده با عزت و کرامت از مزیت‌هایی که صندوق فراهم کرده است، استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید