نجات جان دختر ۱۶ ساله مجروح در یک نزاع خانوادگی

0

دختر ۱۶ ساله‌ای بامداد شنبه گذشته، به وسیله ضربات متعدد چاقو در نزاع خانوادگی مجروح و با حال بسیار وخیم به اورژانس بیمارستان ۳۲ تختخوابی گتوند مراجعه کرد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛

دکتر بقایی از جراحان بیمارستان گتوند دراین خصوص اظهار کرد: بعد از تماسی که با بنده گرفته شد سریعا بر بالین بیمار حاضر شده و با معاینات انجام گرفته متوجه شدیم که خون زیادی از بیمار رفته و هر لحظه ممکن است وضعیت بیمار بدتر شود.

وی افزود: با زحمت بسیار و همکاری پرسنل اورژانس موفق شدیم خونریزی را کنترل کنیم، ولی با توجه به اینکه تعدادی از ضربات چاقو عمیق و در محل‌های حساس بود و با بررسی‌های انجام شده و آسیب‌های وارد شده به طحال بیمار به‌ناچار مجبور شدیم به صورت اورژانسی بیمار را به اتاق عمل منتقل کرده و از طریق عمل باز مقدار زیاد خون جمع شده در ناحیه شکم را بیرون بکشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر بیمار فقط دقایقی دیرتر به بیمارستان می‌رسید، با این شدت خونریزی مطمئنا از دست می‌رفت، ولی به لطف خدا و با تصمیم به موقع، سرعت عمل و تجربه کادر درمان اقدامات اولیه و عمل جراحی با موفقیت انجام شد.

جراح عمومی بیمارستان کارون گتوند در ادامه گفت: با اینکه علائم حیاتی بیمار به حالت ثبات رسیده و سطح هوشیاری او طبیعی شده بود، ولی با توجه به وضعیتی که بیمار داشت، می‌بایست تحت مراقبت‌های ویژه ICU قرار میگرفت لذا بدلیل نبود این بخش در بیمارستان کارون، مجبور به اعزام بیمار به اهواز شدیم.

وی در پایان اضافه کرد: در آینده‌ای نزدیک با راه اندازی بخش ICU، این بیماران بعد از عمل جراحی در بیمارستان کارون گتوند ادامه درمان خود را سپری خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید