کرونا به کودکان هم رحم نمی‌کند

0

رییس شانزدهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان گفت: کرونا به کودکان هم رحم نمی‌کند. موارد فوتی بر اثر این بیماری در کودکان نیز داشته‌ایم و حتی نوزاد کمتر از ۲۸ روز هم در بین جانباختگان دیده می‌شود.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛

                          کرونا به کودکان هم رحم نمی‌کند                    به گزارش «تابناک»، دکتر محمدمهدی ناصحی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هرچند هم تظاهر بالینی بیماری و هم مرگ و میر در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است اما این موارد در کودکان هم مشاهده می‌شود. به همین دلیل خانواده ها باید مراقب باشند کودکان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و به این موضوعات توجه کامل داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه کودکان حتما از ماسک استفاده کنند، گفت: توصیه اکید این است که آنان در مکان های شلوغ حضور پیدا نکنند، اما در صورت لزوم حضور در این مکان ها، حتما از ماسک استفاده کنند.

ناصحی ادامه داد: با توجه به تعطیلی مدارس و حضور دانش آموزان در خانه، کودکان نباید در اجتماعات حضور پیدا کنند، اگر اتفاقی برای آنان رخ دهد می‌تواند جبران ناپذیر باشد.

رییس شانزدهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان در پاسخ به این سوال که آیا کرونا در کودکان شایع است، گفت: این بیماری در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است، اما آنان هم مبتلا می شوند و تعدادی از مبتلایان هم در بیمارستان هایی مانند کودکان مفید بستری هستند.

ناصحی بیان داشت: علایم کرونا در کودکان ممکن است نسبت به بزرگسالان قدری متفاوت باشد؛ به طور مثل علایم گوارشی در کودکان نسبت به بزرگسالان، بیشتر دیده می شود.

وی با اشاره به اینکه سایر علایم در کودکان قدری ضعیف تر است، گفت: علایم شدید تنفسی هم ممکن است در آنان بروز پیدا کند و متاسفانه مرگ و میر در اطفال هم می‌تواند رخ دهد.

مینو محرز عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی نیز معتقد است خطر کرونا برای کودکان کمتر از بزرگسالان نیست و تصور مصونیت کودکان از این ویروس اشتباه است.

وی می‌گوید: در ابتدای شیوع کرونا با توجه به گزارش هایی که از چین آمده بود، تصور می شد میزان ابتلا به کرونا در بین کودکان کم است اما بعد مشخص شد که این تصور درست نیست و میزان ابتلا به کودکان کم نیست و در مواردی کودکان با علایم شدید به بیماری کووید۱۹ مبتلا می شوند و حتی در مواردی فوت میکنند.

به گفته محرز، در مجموع ابتلا به بیماری کووید۱۹ در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است اما کودکان نیز می توانند مثل بزرگسالان به این بیماری مبتلا شوند و علایم ریوی و سایر علایم این بیماری در کودکان نیز مشاهده می شود البته همزمان با کرونا شاهد ابتلای کودکان به بیماری کاوازاکی هم در برخی مناطق کشور هستیم که علایم ریوی شبیه کرونا دارد.

شانزدهمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان از ۲۴ تا ۲۸ آذر با حضور پزشکان متخصص کودکان و اساتید دانشگاه به صورت وبینار در بیمارستان مفید برگزار می شود.

در این کنگره که هر ساله برگزار می شود، بیماری شایع و تازه های طب کودکان مورد بررسی قرار می گیرد و همه ساله همکاران سراسر کشور استقبال خوبی از این رویداد می کنند.

موضوعاتی نظیر کرونا و بیماری های دیگر مانند اعصاب، سرطان خون و آلرژی و حساسیت ها و نقص ایمنی در کودکان در این کنگره مورد بررسی علمی قرار می گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید