حقوق نجومی مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها در این شرایط حساس کشور

0
حقوق نجومی در نبض بیمه
حقوق نجومی در نبض بیمه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اطلاعاتی به دست ما رسیده است که برخی مدیران بانک‌ها و بیمه ها و برخی اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی حقوق های نجومی دریافت می کنند.

 حقوق نجومی برخی مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها به گزارش «نبض‌بیمه»؛ حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که امروز در حوزه پرداخت حقوق و دستمزدها در کشور داریم عدم راه اندازی سامانه ای برای این منظور است، گفت: نتیجه عدم راه‌اندازی سامانه دستمزد و حقوق این است که برخی از دستگاه‌های اجرایی حداقل حقوق ها را پرداخت می کنند و برخی از دستگاه ها همچنان حقوق های نجومی پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه هیچ ساز و کاری از سوی دولت و مجلس برای پیشگیری از حقوق های نجومی تعریف نشده است، ادامه داد: یک قانون مدیریت خدمات کشوری داریم که در کشور باید حاکم می شد، اما امروز 25 دستگاه اجرایی خودشان را از این قانون مستثنی کرده اند.

نماینده رزن در مجلس با تاکید بر اینکه عدم اجرای قانون نشان می دهد که نه مجلس نظارت خوبی دارد و نه دولت ساز و کار مشخصی برای پرداخت ها دارد، اضافه کرد: برخی از دستگاه ها در ابتدای سال حتی 50 درصد حقوق کارکنان خود را افزایش می‌دهند اما برخی از دستگاه‌ها همان مصوبه که برای افزایش حقوقها در نظر گرفته می شود را اجرایی نمی‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام اینکه هنوز هم حقوق های نجومی در حال پرداخت شدن است، اظهار داشت: اطلاعاتی به دست ما رسیده است که برخی مدیران بانک‌ها و بیمه ها و برخی اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی حقوق های نجومی دریافت می کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید