درخواست زالی برای اعمال محدودیت‌های یلدایی

0

به گزارش «نبض‌بیمه»؛

به نقل از تسنیم، در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که صبح امروز با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و نمایندگان شهرداری، انتظامی و نظامی تهران برگزار شد، سازوکار‌های کنترل اپیدمی کرونا در هفته‌های پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از سیر نزولی آمار مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: بر اساس شاخص‌های آماری جمعیت و میزان شیوع کرونا، شرایط تهران باید به دلیل تراکم جمعیت، توزیع خدمات و سایر موارد متفاوت‌تر دیده شود.

وی با اشاره به این که دورهمی‌های پیش روی شب یلدا، نگرانی شیوع بیشتر کرونا را دامن می‌زند، مداخلات بیشتر و برقراری و اعمال محدودیت‌های جدید را با هدف کنترل اپیدمی خواستار شد.

زالی تقلیل ساعات کاری مشاغل و ادارات را با هدف کاهش زنجیره انتقال و پیشگیری از برگزاری دورهمی‌های یلدایی را ضروری دانست.

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ضمن ارزیابی مطلوب طرح شهید سلیمانی، به افزایش خدمات شهرداری و بهره مندی از ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی این سازمان در راستای اجرای بهینه این طرح اشاره کرد.

زالی اهمیت با اشاره به اهمیت درمان موثر مبتلایان به کرونا بیان داشت: در شرایط سخت کرونایی خارج شدن دارو‌های موثر در درمان مبتلایان به کرونا از پوشش خدمات بیمه‌ای می‌تواند درمان را با چالش‌هایی روبرو کند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با تأکید بر برنامه ریزی مدون و موثر برای تولید واکسن کرونا گفت: قطعاً واکسیناسیون خصوصا واکسیناسیون گروه‌های پرخطر و کادر درمان در دستورکار است.

در این جلسه مواردی نظیر ایجاد سازوکارهماهنگ پرداخت، تسهیل و سازماندهی فرآیند‌های مداخله‌ای برای کنترل کرونا، تلاش برای ارتقا سطح سواد سلامت جامعه، تمرکز در حوزه تامین دارو، حمایت از بخش‌های بهداشت درمان و اجرای طرح‌های موثر در کنترل کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید