آخرین اخبار از واکسن کرونا در کشور/ ابتلای خانوادگی خطرناک‌ترین نوع شیوع کرونا

0
نبض بیمه-دکتر علیرضا زالی، رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا
نبض بیمه-دکتر علیرضا زالی، رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا

دکتر زالی گفت: هم اکنون ۳ پروژه واکسن کرونای تولید داخل در مرحله تست انسانی قرار گرفته‌اند.

 

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ دکتر علیرضا زالی، رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران در حاشیه دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه هدف ما از این دیدار تقدیر از خدمات بنیاد مستضعفان در طول ۱۰ ماه گذشته بوده است، گفت: از نخستین ساعات مشاهده اولین مبتلا به ویروس کرونا مشارکت و همکاری بسیار زیادی بین بنیاد مستضعفان و کادر درمان بوده است و روحیه جهادی این بنیاد باعث شده که تاکنون اقدامات گسترده‌ای در این حوزه شکل بگیرد.

 

او با بیان اینکه در آستانه روز پرستار برنامه متنوع حمایتی و اقدامات تشویقی گسترده‌ای در این حوزه در دستور کار خود قرار داده‌ایم، گفت: در عرصه ملی و همچنین استان تهران سعی خواهیم کرد بخشی از ابعاد و مشکلات اقتصادی در این حوزه را بررسی و آن‌ها را برطرف کنیم.

زالی توضیح داد: در ادامه مسیر مقابله با ویروس کرونا کما کان این همکاری‌ها ادامه خواهد داشت و در صورت اعلام نیاز ما اقدامات لجستیک مادی و معنوی توسط بنیاد مستضعفان صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه بخشی از تجهیزات بیمارستان‌ها به دلیل استفاده مستمر از آن‌ها دچار استهلاک شده و بنابراین درخواستی به بنیاد مستضعفان داده شده که امیدواریم این تجهیزات هرچه سریع‌تر تامین شود، افزود: برخی از بسته‌های تشویقی و حمایتی از جمله تامین غذای گرم و میان وعده و همچنین اهدای برخی هدایا تاکنون با همکاری بنیاد مستضعفان انجام شده است.

زالی یاد آور شد: ۸ هزار کارت هدیه و همچنین هدایای ارزنده برای کادر درمان توسط بنیاد مستضعفان تامین شده است و البته تامین و نوسازی برخی از تجهیزات بیمارستان‌ها از دیگر اقدامات این حوزه به شمار می‌رود.

او همچنین از تهیه مستند نگار که در رابطه با رشادت‌های کادر درمان و پرستار بوده خبر داد و گفت: اقدامات بنیاد مستضعفان و همچنین اقدامات کادر درمان در این مستند به تصویر کشیده شده است و سعی خواهیم کرد رشادت‌های کادر درمان در این بزنگاه تاریخی را به نمایش بگذاریم.

زالی از اهدای کارت هدیه به تمامی کادر درمان و پرستاران استان تهران در مرحله اول و در مرحله دوم به کل کشور توسط بنیاد مستضعفان خبر داد و گفت: با توجه به نیاز قرنطینه بخشی از کادر درمان و بیماران و ایزولاسیون این افراد بنیاد مستضعفان تمامی هتل‌ها و اقامتگاه‌های خود را در اختیار ما قرار داده که این اقدامات در ادامه مسیر کرونا نقش بسیار موثری در کاهش ابتلا دارد.

او همچنین درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان تهران هم گفت: تاکنون بار‌ها اعلام کرده‌ایم که شرایط تهران شکننده و ناپایدار است و در روز‌های آغازین رفتار‌های سینوسی را شاهد بوده‌ایم و ما هنوز تا کاهش و ریشه کن سازی بیماری کرونا فاصله داریم.

زالی بیان کرد: آمار کاهشی مبتلایان و همچنین فوتی‌ها به صورت روزانه است و ممکن است که در هفته‌های آینده این آمار‌ها مجددا افزایش یابد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه ما در هفته‌های اخیر شاهد ابتلا‌های خانوادگی هستیم، گفت: دورهمی‌های خانوادگی با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا یکی از خطرناک‌ترین اقدامات در دوران کرونا به شمار می‌رود.

منتظر خلق حماسه مردم در شب یلدا همانند روز ۱۳ فروردین هستیم

او توضیح داد: امیدواریم مردم شب یلدای امسال را به صورت کاملا متفاوت برگزار کنند و ما همانند روز ۱۳ فروردین ماه حماسه دیگری را از مردم شاهد باشیم.

زالی همچنین درباره آخرین اخبار از واکسن کرونا هم گفت: ۱۲۳ پروژه فعال در حوزه واکسن کرونای تولید داخل داشته‌ایم که ۳ پروژه از آن هم اکنون از سایر پروژه‌ها جلوتر است. در حال حاضر آماده انجام تست‌های انسانی است.

او تاکید کرد: در زمینه واردات واکسن کرونا هم اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته و در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیماتی در این حوزه اخذ شده که واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی وارد کشور شود. واکسن هم متناسب با شیوه‌نامه‌هایی که برای آن تعریف شده در ابتدا برای گروه‌های پر خطر تزریق می‌شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا تهران در پایان اظهار کرد: امیدواریم با تامین منابع مالی با اقداماتی چابک‌تر در این شرایط که رقابت در حوزه واکسن شکل گرفته است بتوانیم در این حوزه اقدامات گسترده‌تری را انجام دهیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید