بدهی ۶ هزار میلیاردی شهرداری به تامین اجتماعی

0
سازمان+تامین+اجتماعی+نبض+بیمه

بدهی ۶ هزار میلیاردی شهرداری به تامین اجتماعی/ وثایق شهرداری برای صدور اوراق مشارکت از بانک رفاه آماده نیست.مدیر روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، از شهرداری تهران بابت عمل نکردن به تعهداتش در قبال تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران انتقاد کرد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ مدیر روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، صبح امروز (11 آذر ماه) در برنامه “سلام صبح بخیر” درباره اظهارات اخیر شهرداری تهران پیرامون ‌عدم تعامل با این وزارتخانه، توضیح داد: در ابتدا به خاطر تمامی کاستی‌هایی که در ناوگان مترو وجود دارد به جای شهرداری از مردم عذرخواهی می‌کنم و پیشنهاد می‌کنم که در سال پایانی فعالیت دولت و شهرداری و شورای شهر، به جای کشمکش رسانه‌ای وقت و تمرکز خود را روی کار بگذارند. 

حامد شمس افزود: ۲۳ روز است که به صورت یکطرفه از جانب شهرداری درباره تامین منابع مالی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی اوراق مشارکت شهرداری که قرار بود توسط بانک رفاه صورت بگیرد، اظهارنظر می‌کنند. درحالیکه حقیقت امر چیز دیگری است. 

وی ادامه داد: بانک رفاه به عنوان بانک عامل قرار بود تا ۱۵۰۰ میلیاردتومان اوراق مشارکت برای شهرداری منتشر کند، که کار دشواری است. همچنین وثایق شهرداری تهران برای دریافت این اوراق آماده نیست و شهرداری به جای حل آن مشکلات به دنبال فرافکنی است. 

مدیر روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی ۶ هزار میلیارد تومان از شهرداری طلبکار است و قبل از عید بین این دو سازمان توافق شد که ماهی ۷۰ میلیاردتومان توسط شهرداری پرداخت شود اما از ابتدای سال، به بهانه‌های مختلف این مبالغ پرداخت نشده است. هر زمانی هم که راجع به این موضوع صحبت می‌شود، بهانه‌شان این است که این توافق در دوران شهردار سابق منعقد شده در حالی که این توافق بین دو سازمان است و نه دو شخص. شهرداری تهران به جای آنکه درباره این بدهی صحبت کند، در رسانه‌های مختلف فقط درباره اوراق صحبت می‌کند. 

وی خاطرنشان کرد: مشکل وثیقه شهرداری این است که ملک‌هایی را به عنوان وثیقه در گرو بانک معرفی کردند که این ملک‌ها دچار مشکلات زیادی است و بدهکاری سابق آن‌ها هم مزید بر علت می‌شود. این در حالی است که شهرداری برای پرداخت ماهانه بدهی خود نه تنها اقدامی نمی‌کند بلکه حتی به سازمان تامین اجتماعی اطلاع نیز نمی‌دهد که توان پرداخت آن را ندارد و فقط شانتاژ می‌کند. 

دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بیمه
دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بیمه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید