افزایش جانباختگان کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

0
دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۴۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۸۹ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
به گزارش «نبض‌بیمه»؛

وی اظهارکرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۱۵ هزار و ۰۷۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۴۶۵ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ٥٧ درصد نمونه‌ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد (٣٧ درصد)، کهگیلویه (٢٩ درصد)، گچساران (١٥ درصد)، چرام (٧درصد)، دنا (٤ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان‌های استان بودند.
وی با بیان اینکه علائم ابتلا به آنفلوآنزا و ویروس کرونا بسیار به یکدیگر شبیه است، تصریح کرد: تشخیص آنکه بیمار به کدام یک از این بیماری‌های ویروسی مبتلا شده به یک چالش بزرگ برای کادر درمان تبدیل شده است. توصیه ما این است که اگر علائم خفیفی از بیماری کرونا را دارید، بسیار ساده از کنار آن گذر نکنید و همچنین اگر چند سرفه مختصر کردید، تصور نکنید که حتما به کروناویروس مبتلا شده اید.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر یزدان پناه بیان کرد: با توجه به افزایش آمار ابتلا و فوتی‌ها کنترل بیماری کرونا به مراتب سخت‌تر شده که در این بین استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، عدم حضور در مراکز شلوغ، پر تردد و پر خطر مانند بیمارستانها، مطب‌ها و موسسات پزشکی بجز بر حسب ضرورت، عدم حضور در دورهمی‌های خانوادگی و پرهیز از تجمعات باعث کنترل بیماری هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید