اعلام پیروزی چین بر فقر/ 99 میلیون چینی از فقر مطلق خارج شدند

0

دولت چین اعلام کرد که در مبارزه با فقر در این کشور موفق بوده و رسماً میلیون‌ها نفر را طی 8 سال گذشته از فقر مطلق خارج کرده است.

اعلام پیروزی چین بر فقر/ 99 میلیون چینی از فقر مطلق خارج شدند

به گزارش «نبض‌بیمه»؛

 به نقل از راشا تودی، دولت چین اعلام کرد که 9 منطقه محروم در استان گویژو، در جنوب غربی این کشور را از لیست شهرهای با فقر مطلق خارج کرده است. با خروج این 9 شهر، پکن مدعی است که یک ماه زودتر از زمان تعیین‌شده توانسته به موضوع فقر مطلق در این کشور پایان دهد.

از هفته گذشته مقامات این شهرها و مناطق خودمختار که پیشتر به شدت درگیر فقر بودند اعلام کردند که بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که دیگر کسی در این مناطق در فقر مطلق نیست.

در سال 2012 حزب کمونیست چین هدف‌گذاری کرد که تا پایان سال 2020 به فقر در این کشور پایان دهد.

بر اساس معیارها در چین، خط فقر در این کشور 2300 یوآن در سال و یا درآمد کمتر از یک دلار در روز است. در سال 2012 از هر سه شهر چین یکی درگیر فقر بود و 832 منطقه محروم بیش از 80 میلیون جمعیت داشتند که زیر خط فقر زندگی می‌کردند.

بنا به اعلام اداره آمار چین طی 7 سال گذشته سالانه 10 میلیون نفر در این کشور توانمندسازی شده و از خط فقر بالا آمدند و جمعیت آنها از 98.99 میلیون نفر در سال 20112 به 5.51 میلیون نفر در 2019 رسید. در همین مدت تعداد مناطق فقیرنشین نیز از 832 به 52 کاهش یافته بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید