داروی کووید-۱۹ ساخت محققان کشور در انتظار تأیید برای پیوستن به پروتکل های درمانی

0

داروی کووید-۱۹ ساخت محققان کشور در انتظار تأیید برای پیوستن به پروتکل های درمانی
عکس دریافتی و تزیینی است

فناوران پارک علم و فناوری استان قزوین و دانشگاه علوم پزشکی قزوین موفق به دستیابی به دانش فنی تولید داروی آیورمکتین در داخل کشور شدند.

به گزارش نبض بیمه ،  فناوران پارک علم و فناوری قزوین و دانشگاه علوم پزشکی قزوین پس از طی مراحل علمی و کسب مجوزات لازم، با همکاری یکی از شرکتهای داروسازی اقدام به تولید اولیه این دارو کردند.

مطالعات کار آزمایی بالینی دارو با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین بر روی بیماران مبتلا به کووید -۱۹ در ۵ بیمارستان استان‌های قزوین و خوزستان انجام شد و نتایج این طرح مؤید اثربخشی چشمگیر این دارو در کاهش مدت زمان بستری، کوتاه کردن زمان نیاز به اکسیژن کمکی، بهبود فاکتورهای خونی و همچنین کاهش بسیار چشمگیر میزان مرگ و میر بوده است.

این دارو از طریق مهار اتصال پروتئین‌های ویروس به گیرنده ACE2، مهار کمپلکس ایمپورتین و در نتیجه حفظ ایمنی سلولی، مهار آنزیم RDRP و HELICASE و در نتیجه مهار تکثیر ویروس اثر ضد ویروسی خود را اعمال می‌کند.

مطالعات اثر پیشگیرانه این دارو بر ابتلا به بیماری کووید -۱۹ و نیز اثر ایمونومدولاتوری آن در حال انجام است و تا این لحظه اثربخشی بسیار خوبی بخصوص در بیماران سرپایی از خود نشان داده است.

همچنین این دارو موفق به اخذ مجوزهای سازمان غذا و داروی کل کشور شده و مقدمات تولید آن در یکی از شرکتهای داروسازی فراهم شده است و به زودی در اختیار هموطنان قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلام وزارت علوم، در حال حاضر این دارو در کمیته علمی ستاد ملی کرونای کشور ارائه شده و در انتظار تأیید نهایی جهت پیوستن به پروتکل درمانی کشور توسط این ستاد است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید