همسان سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

0

در چنین شرایطی، مروتی (بازنشسته‌ی کارگری) خواستار پاسخگویی مدیران سازمان تامین اجتماعی در مورد زمان اجرای باقیمانده‌ی متناسب‌سازی سال قبل شد.

او در این رابطه با بیان اینکه ۲۵ درصد متناسب‌سازی سال قبل را از سازمان طلبکاریم؛ می‌گوید: حالا که سهام پالایش نفت شازند به سازمان واگذار شده، سازمان می‌تواند از محل سود این سهام، اعتبار کافی برای اجرای باقیمانده‌ی متناسب‌سازی دست و پا کند؛ بنابراین انتظار داریم با شفافیت بگویند چه زمانی این مساله روبراه می‌شود و متناسب‌سازی دقیقاً از چه ماهی کلید می‌خورد.

او ادامه می‌دهد: ادعا می‌شود که ۲۵ درصد باقیمانده آورده‌ی چندانی برای بازنشستگان ندارد اما در شرایط تورمی، همین مبلغ هم برای بازنشستگان حایز اهمیت است؛ این طلب بازنشستگان از سازمان است که باید از ابتدای سال ادا می‌شد؛ حالا در ماه نهم هستیم و هنوز تاریخ روشنی اعلام نشده است.

به گفته‌ی این بازنشسته، اجرای باقیمانده متناسب‌سازی و افزایش مستمری ماهانه‌ی بازنشستگان، یک مزیت دیگر هم دارد؛ اگر این مزایا جزو پایه مستمری باشد، افزایش سال بعد به آن اعمال می‌گردد و در درازمدت به نفع بازنشستگان خواهد بود.

مروتی تاکید می‌کند: متناسب‌سازی هر زمان اجرا شود، باید مابه‌التفاوت آن از ابتدای سال پرداخت شود؛ بنابراین ما بازنشستگان کارگری منتظر اعلام رسانه‌ای مدیران سازمان و وزارت کار هستیم؛ حالا که مدعی هستند مشکلات نقدینگی برطرف شده، جوابگوی بازنشستگان باشند و زمان دقیق اجرای باقیمانده‌ی متناسب‌سازی را اعلام کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید