۲.۶ میلیون ایرانی هزینه ای بابت بیمه سلامت پرداخت نمی کنند

0

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ حق بیمه ای پرداخت نمی کنند.

به گزارش نبض بیمه، حنان حاج محمودی، در خصوص اینکه خدمات بیمه سلامت مشمول چه افرادی بوده و چه مواردی را پوشش می دهد، افزود: سازمان بیمه سلامت ایران حدود ۴۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد که در گروه های مختلف بیمه شده قرار دارند، بخش عمده بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت، ساکن روستاها بوده و دولت، حق بیمه آنها را تامین می کند و حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون نفر جمعیت روستایی و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه هستند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: بخش دیگر بیمه شدگان که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند در صندوق کارکنان دولت عضو هستند که بیش از ۵ میلیون نفر مجموعه افراد کارکنان شاغل، بازنشسته و خانواده های آنها در این گروه هستند. گروه دیگر، بیمه شدگان سایر اقشار هستند که می توانند از طریق ارگانها و موسسات بیمه گذار به سازمان بیمه سلامت معرفی شوند، همانند بنیاد شهید، کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی که حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ حق بیمه ای پرداخت نمی کنند.

وی تصریح کرد: در صندوق بیمه سلامت همگانی، افراد به صورت اختیاری و به شکل انفرادی و یا خانوادگی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند، و جمعیتی حدود ۱۷ میلیون نفر طی سال های مختلف در این صندوق از سازمان و خدمات بیمه ای استفاده کرده اند.

حاج محمودی افزود: در سال جاری صندوقی برای بیماران صعب العلاج طراحی شده و افراد دارای بیماری خاص، صعب العلاج و دارای هزینه های کمر شکن با تحت پوشش قرار گرفتن در این صندوق، مشمول حمایت های بیشتر دولت برای کاهش هزینه های بیماری خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید