بیمه ملت توانگرترین شرکت بیمه در ایران

0

بیمه ملت با کسب عنوان سطح یک توانگری مالی سال 1401 بنابر تاییدیه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، برای سومین سال متوالی این عنوان را حفظ کرد.

به گزارش نبض بیمه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بیمه ملت، در آخرین جدول وضعیت توانگری مالی سال 1401 که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد، بیمه ملت با ارتقا نسبت توانگری مالی و اختلاف امتیاز بسیار بالا نسبت به سایر شرکت‌های بیمه مختلط، با نسبت توانگری 409 موفق به کسب عنوان سطح یک توانگرترین شرکت بیمه در سال 1401 شد.

این یازدهمین سال پیاپی است که بیمه‌ملت سطح یک توانگری مالی را در سرزمین اصلی به دست می آورد و سومین سال متوالی است که این نسبت را نیز ارتقا داده است و برپایه این تاییدیه، بیمه ملت در برابر ریسک‌های پذیرفته شده از توانگری مالی ممتازی برای پوشش برخوردار است.

براساس این اعلام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت توانگری مالی این شرکت برای سال 1401 معادل 409 درصد (سطح یک) مورد تایید قرار گرفته است که این نسبت در سال 1400 بالغ بر 386 درصد، در سال 1399 بالغ بر 279 درصد و همچنین در سال 1398 بالغ بر 194 درصد اعلام شده بود که نشان از رشد سالانه نسبت توانگری مالی این شرکت دارد.

اعلام توانگری مالی سبب می‌شود تا تصميم‌گيری فعالان بازار بيمه شامل بيمه‌گزاران، سهامداران و سرمايه‌گذاران، نمايندگان و کارگزاران بيمه و… در خصوص خريد بيمه‌نامه، سرمايه‌گذاري، نظارت و در نهايت انتخاب يک شرکت بيمه با توجه به سيگنال‌های اعلام شده، تسهیل شود و رکورد جدید بیمه‌ملت در این شاخص مزیت رقابتی پایداری است که سبب ایجاد افزایش تراز عملیاتی و سودآوری و موجبات رضایت سهام‌داران و تمام ذی‌نفعان را پدید خواهد آورد.

نهاد ناظر به بیمه‌گزاران توصیه کرده که در انتخاب بیمه‌گر خود توانگری مالی اعلامی را به عنوان معیاری اساسی مورد توجه داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید