سقف ارائه خدمات درمان ناباروری برداشته شد | خدمات بیمه‌ای به درمان سقط‌ مکرر تعلق می‌گیرد؟

0

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با اعلام اینکه سقف ارایه خدمات درمان ناباروری برداشته شده است، در عین حال گفت: خدمات مربوط به درمان سقط‌های مکرر نیز به خدمات بیمه‌ای اضافه شده است.

مهدی رضایی گفت: خدمات مربوط به ناباروری درمجموع جزء خدمات گران قیمت محسوب می‌شود، خوشبختانه از سال گذشته این خدمات برای نخستین بار تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفته است؛ چون در سال اول خدمت بود مشکلاتی در نحوه ارایه خدمت توسط سازمان‌های بیمه‌گر مشاهده شد.

وی افزود: به تدریج اشکالات مشخص شده و ما در سیر تکاملی شاهد ارتقای خدمات هستیم، سال گذشته بسته‌هایی توسط شورای عالی بیمه تدوین و ابلاغ شد که ارایه‌دهندگان خدمت معترض این بسته‌ها بودند، زیرا محدودیت‌هایی را اعمال می‌کرد به نوعی که ارایه‌دهندگان خدمت متضرر می‌شدند، بنابراین برای عقد قرارداد ارایه دهندگان خدمت تمکین نمی‌کردند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه در ارایه خدمات تجدید نظرهایی صورت گرفت،  تصریح کرد: درحال حاضر خدمات ارایه می‌شود و بیمه بدون سقف خدمات را خریداری می‌کند، ضمن اینکه تعرفه‌های تحت پوشش در سازمان‌های بیمه‌گر پایه بر مبنای تعرفه‌های دولتی انجام می‌شد که این مساله هم مورد نقد بود؛ در حال حاضر تعرفه‌های عمومی هم که تقریبا ۱.۵ برابر تعرفه‌های دولتی محسوب می‌شود تحت پوشش قرارگرفته است که امیدواریم با تقویت منابع، به تعرفه‌های بخش خصوصی مصوب دولت نیز در آینده تعمیم یابد.

رضایی با بیان اینکه بهتر است مردم از خدمات در بخش دولتی استفاده کنند اظهار کرد: در بخش دولتی ۹۰ درصد خدمات در بخش سرپایی و بستری تحت پوشش قراردارد، ۱۰ درصد فرانشیز توسط بیمه شده پرداخت می‌شود، اگر بیمه شده‌ای به بخش خصوصی مراجعه کند، تعرفه عمومی که تقریبا ۱.۵ برابر تعرفه دولتی است مبنای پرداخت بیمه‌ها قرار خواهد گرفت.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با تاکید براینکه درحال حاضر سقف ارایه خدمات برای درمان ناباروری نیز برداشته شده است گفت: اگر افرادی ناباروری ثانویه داشته باشند نیز خدمات برای آنها درنظرگرفته شده است، همچنین سقط‌های مکرر نیز به خدمات بیمه‌ای اضافه شده است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: یکی از راهکارهای درست در هزینه کرد نظام سلامت و بهبود اثربخشی آن استفاده منابع از طریق بیمه‌هاست، لذا عملکرد این دو سال گذشته نیز نشان می‌دهد که با توجه به این رویکرد دقیق‌تر به اهداف نزدیک می‌شویم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید