بیش از ۲ هزار بیمار خاص زیرپوشش بیمه سلامت

0

بیش از ۲ هزار بیمار خاص در استان همدان زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

 به گفته مدیرکل بیمه سلامت استان همدان در حال حاضر ۲ هزار و ۲۷۲ بیمار خاص در استان همدان زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

فریبرز نیاستی با بیان اینکه بیمه سلامت نقش مهمی در حفاظت مالی از بیماران خاص دارد گفت: افراد زیر پوشش بیمه سلامت شامل یک هزار و ۲۳۸ بیمار ام. اس، ۵۱۸ بیمار دیالیزی، ۲۶۸ بیمار پیوند کلیه و ۱۶۹ بیمار هموفیلی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۷۹ فرد مبتلا به تالاسمی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند تصریح کرد: سهم پرداختی سازمان بیمه سلامت برای خرید دارو و سایر خدمات بیماران خاص ۱۰۰ درصد است و افراد بیمه شده هزینه معاینه پرداخت نمی‌کنند.

طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده شهری در صندوق بیمه سلامت همگانی از اول مهر سال گذشته در استان همدان اجرا شد و  تاکنون ۱۸۶ هزار نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی به ۱۲۱ پزشک خانواده  معرفی شده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان  گفت:  بیمه شدگان پس از دریافت پیامک از اداره کل بیمه سلامت استان باید برای انجام ویزیت پایه به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا وضعیت آن‌ها از نظر ابتلا به بیمار‌های دیابت و پرفشاری خون بررسی شود.

وی با بیان اینکه پزشک خانواده مسئول سلامت خانوار افراد است خاطرنشان کرد:پزشک خانواده بهترین شخص برای حفظ و ارتقای سلامتی اعضای خانواده است .

با توجه به ضرورت رعایت نظام ارجاع، در این طرح پزشک خانواده در صورت نیاز، بیمار را به متخصص مربوطه ارجاع می‌دهد بنابراین باید کار فرهنگی، آموزشی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی لازم در زمینه نظام ارجاع و ضرورت پزشک خانواده صورت گیرد.

در حال حاضر یک میلیون و ۹۸ هزار و ۵۹۰ نفر معادل ۵۸ درصد جمعیت استان همدان زیر پوشش خدمات بیمه سلامت هستند که این جمعیت خدمات خود را در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل ۵۸۵ هزار و ۸۲۲ نفر در صندوق روستائیان، ۳۳۳ هزار نفر سلامت همگانی، ۱۲۰ هزار و ۳۰۰ نفر در صندوق کارکنان دولت، ۵۶ هزار و ۲۹۸ نفر صندوق سایر اقشار و سه هزار و ۱۷۰ نفر زیر پوشش صندوق ایرانیان، دریافت می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید