طرح دارویار قیمت دارو را برای بیماران افزایش نمی‌دهد/ کرمانشاهی‌های فاقد بیمه از بیمه رایگان بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند

0

طرح دارویار قیمت دارو را برای بیماران افزایش نمی‌دهد و با داشتن نسخه پزشک می‌توان بدون افزایش قیمت دارو را تهیه کرد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛از کرمانشاه، طرح دارویار از 23 تیرماه آغاز شده و هدف آن افزایش تعداد داروهای تحت پوشش بیمه و کاهش هزینه‌های پرداختی از سوی بیماران است.

با اجرای طرح دارویار بیماران با داشتن نسخه پزشک داروی خود را بدون افزایش قیمت خریداری می‌کنند و اختلاف قیمت را سازمان بیمه‌گر پرداخت می‌کند.

معیار این است که پرداختی بیماران نسبت به قبل تغییری نداشته باشد و در زمینه داروهای خاص و صعب‌العلاج نیز سهم بیمار کاهش خواهد یافت.

در طرح دارویار 100 قلم از داروهای پرمصرف همچون سرماخوردگی و 366 قلم داروی ضروری برای بیماران مزمن تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

در این طرح چنانچه دارویی افزایش قیمت داشته باشد مابه تفاوت آن را سازمان بیمه‌گر پرداخت می‌کند و بیمار هزینه اضافی پرداخت نمی‌کند.

امید قادری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه اظهار داشت: با اجرای طرح دارویار به مردم توصیه می‌شود دارو را تنها از طریق تجویز پزشک معالج برای خود تهیه کنند.

وی عنوان کرد: چنانچه فردی مشمول بیمه نباشد می‌تواند به دفاتر پیشخوان بیمه سلامت مراجعه کند و فارغ از دهک‌بندی اعلام شده در گذشته از بیمه سلامت رایگان بهره‌مند شود.

قادری با اشاره به اینکه سهم پرداختی بیمه که در گذشته 70 درصد بود اکنون به 90 درصد رسیده است گفت: شهروندان هر گونه سوال، ابهام یا شکایات در زمینه دارویی را می‌توانند با سامانه 24 ساعته 1666 بیمه سلامت استان اطلاع دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید