پرداخت تعرفه‌های غیردولتی درمان ناباروری

0

خدایی، معاون اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی از تشکیل پرونده بیش از ۱۰ هزار زوج نابارور در این سازمان خبر داد.

فرهاد خدایی گفت: درمان ناباروری تا سال گذشته در تعهد سازمان‌های بیمه گر نبوده است بر اساس مصوبه هیئت وزیران خدمات درمان ناباروری از دوم شهریور ماه سال گذشته در تعهد سازمان‌های بیمه گر قرار گرفته است و سازمان‌های بیمه گر استثنائاً تعرفه‌های غیردولتی درمان ناباروری را هم پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده بیش از ۱۰ هزار زوج نابارور تا کنون در این سازمان، ادامه داد: این زوجین خدمات خود را از مراکز طرف قراداد یا مراکز خصوصی غیر طرف قرارداد دریافت کرده اند، مدارک خود را به سازمان تحویل دادند و بر اساس تعرفه‌هایی که برای این کار مصوب شده، هزینه‌های آن‌ها بازپرداخت شده است.

وی گفت: تعهد سازمان‌های بیمه گر همواره تعرفه‌های دولتی بوده است، اما در این یک مورد یعنی درمان ناباروری استثنائاً تعرفه‌های غیردولتی را هم پرداخت می‌کنند.

معاون اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در این باره اضافه کرد: اگر بیمار به مرکز دولتی مراجعه کند بر اساس تعرفه دولتی محاسبه می‌شود و بیمار پولش را پرداخت می‌کند، اما اگر به مراکز غیردولتی حتی غیرطرف قرارداد مراجعه کند بازپرداختی که از سوی سازمان‌های بیمه گر به او پرداخت می‌شود بر اساس تعرفه غیردولتی است.

خدایی این را هم گفت که سازمان تأمین اجتماعی به عنوان متولی امر درمان بیمه شدگان همواره سعی کرده بیشتر از تعهدات مصوب هیئت دولت نسبت به ارائه خدمت به بیماران و همچنین پرداخت تعهدات و تسویه حساب عمل کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید