خبر مهم برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی

0
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی از «ابر بدهکار بانکی»، به «ابر طلبکار» تبدیل شد.

 

میرهاشم موسوی، در نشست خبری که بعد از ظهر دوشنبه ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۱ در محل سالن کنفرانس سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص بدهی دولت به تأمین اجتماعی، افزود: سال گذشته ۸۰ هزار میلیارد تومان در قالب اوراق خزانه و سهام به تأمین اجتماعی واگذار شد. در دولت‌های قبلی بخشی از سهام واگذار شده به ما زیان ده بودند، دقت کردیم که این تجربه تلخ دوباره تکرار نشود.

وی ادامه داد: شرکت‌های خوبی را در سال گذشته تحویل گرفتیم. امسال ۹۰ هزار میلیارد تومان در بودجه برای تسویه دیون دولت پیش بینی شده است که در هفته‌های گذشته کارهای مقدماتی آن انجام شده است. عزم دولت و وزارت اقتصاد بر این است که شرکت‌هایی با وضعیت مطلوب و دارای قدرت نقد شوندگی بالا و مخصوصاً شرکت‌های بورسی به تأمین اجتماعی واگذار شود.

موسوی ضمن اعلام خبر خوش به بیمه شدگان، افزود: امروز با همکاری خوب صورت گرفته، توانستیم عنوان «ابر بدهکار بانکی» را از روی تأمین اجتماعی برداریم و حدود ۸۸ هزار میلیارد تومان بدهی ما به بانک رفاه را از طریق تهاتر تسویه کرده و از فهرست بدهکاران به بانک خارج و به بزرگ‌ترین ابر طلبکار تبدیل شدیم.

مدیر عامل سازمان اجتماعی تاکید کرد: در حال حاضر ۴۰ هزار میلیارد تومان از کارفرمایان طلب داریم و امیدواریم نسبت به تسویه حساب خود اقدام کنند.

وی درباره تمهیدات تأمین اجتماعی در ساماندهی ارز دارو نیز به خبرنگار مهر گفت: بنای ما افزایش قیمت دارو نیست وظیفه ما در بخش بیمه‌ای جبران این مابه التفاوت است و قصد داریم روش پرداخت اصلاح شود و قرار است مابه التفاوت افزایش دارو را دولت تقبل کند. این مابه التفاوت به شکل اتوماتیک اعمال خواهد شد و مردم هزینه بیشتری پرداخت نخواهند کرد.

مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید