نرخ بیمه زنان خانه‌دار در سال جاری اعلام شد

0

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت:‌ زنان خانه‌دار و دخترانی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند می‌توانند تنها با پرداخت نرخ ۱۲% به مبلغ ۵ میلیون و یکصد هزار ریال (معادل ۵۰۱ هزار تومان) تحت پوشش بیمه فراگیر تامین اجتماعی قرار گیرند.

 سعید حسینی اظهار کرد: زنان خانه‌دار می‌توانند بر اساس سه نرخ 12% خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ 14% خدمات بازنشستگی و فوت (قبل و بعد از بازنشستگی) نرخ 18% خدمات بازنشستگی، فوت (قبل و بعد از سن بازنشستگی و ازکارافتادگی) از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت:‌ زنان خانه‌دار و دخترانی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند می‌توانند تنها با پرداخت نرخ 12% به مبلغ 5 میلیون و یکصد هزار ریال (معادل 501 هزار تومان) تحت پوشش بیمه فراگیر تامین اجتماعی قرار گیرند.

وی شرایط کرونایی حاکم شده بر کشور طی دو ساله گذشته را بسیار حساس در مواجهه با مسائل درمان دانست و افزود: بعد از فروکش کردن ویروس منحوس کرونا، اهمیت به بیمه و تحت پوشش درمان قرار گرفتن افراد در جامعه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفت و‌ بر اساس آمار، بیمه فراگیر خانواده ایرانی تحت پوشش قرار گرفتن بیمه زنان خانه در سطح این اداره کل با رشد 5/9% در اسفند سال 1400 نسبت به مهر همان سال را شاهد بودیم.

حسینی افزود: در سطح ایران اسلامی و در راستای اهداف متعالی سازمان و با تلاش و همت مسئولان و کارکنان، اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ موفق شد در جذب پوشش بیمه فراگیر خانواده ایرانی رتبه اول کشوری را کسب کند که این موفقیت را به کلیه همکاران خدوم و تلاشگر تبریک عرض کرده و از شما عزیزان سپاسگزارم.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در خصوص سابقه بیمه زنان خانه‌دار و اهمیت این بیمه برای خانواده‌های ایرانی گفت: اصولا افرادی که در مراکز مختلف استخدام می‌شوند، معمولا تحت بیمه قرار می‌گیرند تا بعد از بازنشستگی حقوق دریافت کنند، اما زنان خانه‌دار که عهده‌دار تربیت فرزندان هستند و به عنوان مهم‌ترین ارکان خانواده فعالیت دارند از این پوشش بیمه‌ای بی‌بهره بودند. خانم‌های خانه‌دار با این بیمه، دغدغه بازنشستگی و استفاده از خدمات بیمه را ندارند و علاوه بر استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای، پشتوانه‌ای مالی برای آینده خود دارند.

حسینی در خصوص اینکه چه کسانی می‌توانند از بیمه زنان خانه‌دار استفاده نمایند، گفت: خانم‌های خانه‌دار که در هیچ دستگاهی استخدام و مشغول به کار نیستند؛ خانم‌هایی که سابقه پرداخت بیمه دارند و قبلا در جایی مشغول به کار بودند، اما در حال حاضر خانه‌دار هستند. این افراد اگر از این بیمه استفاده کنند، سابقه بیمه‌ا‌شان به بیمه زنان خانه‌دار اضافه می‌شود.

وی در خصوص سن افراد جهت بهره بردن از بیمه زنان خانه‌دار گفت: زنان خانه‌داری که کمتر از 50 و بیشتر از 18 سال سن دارند می‌توانند از این بیمه بهره‌مند شوند. اگر سن فرد هنگام بستن قرارداد بیش از 50 سال باشد، در صورتی درخواست وی پذیرفته می‌شود که به معادل هر سال سن مازاد بر 50 سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در خصوص کسانی که خانه‌دار هستند، اما قبلا سابقه کار داشتند، گفت: در صورتی که قبل از انعقاد قرارداد بیمه زنان خانه‌دار، سابقه بیمه داشته باشید؛ کلیه سوابق قبلی نیز هنگام بازنشستگی برای فرد در نظر گرفته می‌شود و بر اساس قرارداد امتیازهای سازمان تامین اجتماعی از جمله از کار افتادگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی در صورت لحاظ آن در قرارداد، پرداخت حقوق بازنشستگی و بهره‌مندی از امتیازهای خدمات درمانی در صورت واریز حق سرانه درمان به این گروه تعلق می‌گیرد.

در این نوع از بیمه افراد واجد شرایط می‌توانند با داشتن 55 سال سن تمام و 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه از بازنشستگی و دریافت مستمری سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید