جزئیات بیمه رایگان مادران باردار بدون بیمه درمانی در استان کرمان اعلام شد

0

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از بیمه رایگان مادران باردار بدون پوشش بیمه تا پایان شیردهی خبر داد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛محمد جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن مادران باردار فاقد بیمه درمانی و فرزندان آنها خبر داد و اظهار داشت: در راستای سیاست‌های کلی نظام افزایش جمعیت و بر اساس سیاست‌های حمایت از خانواده‌هایی که مشتاق فرزندآوری هستند این سیاست‌ها اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه براساس مصوبات شورای عالی بیمه، زنان باردار از زمان شروع بارداری تا پایان دوران شیردهی به‌مدت دو سال تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار می‌گیرند گفت: به دنبال اجرای این طرح فرزندان این دسته از مادران نیز تا پنج سالگی به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار می‌گیرند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه زنان باردار از زمان شروع بارداری تا پایان دوران شیردهی می‌توانند از خدمات مراکز دولتی با تعرفه‌های بیمه سلامت بهره‌مند شوند افزود: بعد از اتمام دوران بارداری مادر و پنج سالگی کودک، آزمون ارزیابی وسع انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای بند یک سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و ارتقا بالندگی و جوان سازی جمعیت با هدف افزایش نرخ باروری در حال اجراست ادامه داد: زوجین نابارور تا سن 49 سال می‌توانند از خدمات سه دوره ناباروری در طول یکسال با پوشش بیمه‌ای 90 درصد تعرفه بخش دولتی در مراکز ناباروری دولتی و 90 درصد تعرفه بخش عمومی غیردولتی در بخش‌های عمومی غیر دولتی، خیریه، موقوفه و خصوصی بهره‌مند شوند.

جعفری با اشاره به اینکه افرادی که دچار سقط مکرر شده و دارای فرزند نشده نیز می‌توانند از خدمات کمک باروری استفاده کنند، گفت: برای بیمه شدگان روستایی و بیمه همگانی که تحت پوشش بیمه رایگان هستند، برای خدمات ناباروری لزوماً نیازی نیست از طریق نظام ارجاع مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: تعهد 50 میلیون تومان هزینه برای هر زوج در یک سال را از جمله تعهدات بیمه سلامت در قبال بیمه ناباروری است.

تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید