صد قلم داروی جدید تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفت

0

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در راستای کاهش هزینه های دارویی آحاد جامعه، صد قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود اما به دلیل نداشتن منابع بیمه ای تحت پوشش سازمان های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

محمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در گفتگو با پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: در سال گذشته ۵۶۰ قلم دارو در کشور افزایش قیمت داشته اند که ۴۶۰ قلم از آنها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم همچنان بدون پوشش بیمه ای باقی ماندند. این امر باعث افزایش هزینه های پرداخت از جیب مردم شد. چرا که دریافت ۱۰۰ قلم دارو بدون پوشش بیمه ای هزینه بالایی را به دنبال داشت.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: با توجه به پیگیری های بعمل آمده در این زمینه از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین قول مساعد دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تامین منابع مورد نیاز سازمانهای بیمه گر پایه، از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این داروها با پوشش کامل بیمه ای در سامانه های سازمان بیمه سلامت ایران مورد پذیرش و اصلاح قرار گرفت و تعهدات مربوط به این داروها افزایش یافت.

وی اظهار داشت: از این به بعد بیمه شدگان در بخش بستری ۱۰% و در بخش سرپایی ۳۰%  را به عنوان سهم بیمه شده و سازمان بیمه سلامت نیز بر اساس تعهدات خود ۹۰% در بخش بستری و ۷۰% در بخش سرپایی را پرداخت خواهند کرد.

این مقام مسئول افزود: در راستای کاهش هزینه های دارویی آحاد جامعه، صد قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود اما به دلیل نداشتن منابع بیمه ای تحت پوشش سازمان های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود؛ از چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه سال جاری به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

ناصحی گفت: امیدواریم با تامین منابع لازم بتوانیم به تدریج شاهد افزایش تعهدات بیمه ای و کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در هزینه های سلامت باشیم.

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید