خبر مهم درباره مبلغ و زمان واریز سود سهام عدالت

0
حسین قربان‌زاده در مورد واریز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۹ گفت: سود هر نفر از سهامداران عدالت حدود ۶۰۰ هزار تومان می‌شود که تمام تلاش ما این است که قبل از پایان سال این سود به صورت متمرکز و از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی، جزئیات پرداخت سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد و گفت: به طور متوسط به هر مشمول تا پایان سال جاری ۶۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛ حسین قربانزاده با بیان اینکه به صورت میانگین به هر مشمول سهام عدالت ۶۰۰ هزار تومان پرداخت می شود، گفت: سود سال ۹۹ سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی حدود دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و سود شرکت‌های بورسی حدود ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که جمعه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان می شود که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

  وی به این سوال که آیا سود سهام عدالت همه مشمولان از طریق سامانه سجام پرداخت می شود یا خیر، پاسخ داد: شرکت سپرده گذاری متولی پرداخت است و این شرکت باید امور مربوطه را انجام دهد.

  رئیس سازمان خصوصی سازی درمورد سود سهام مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، توضیح داد: پرداخت سود به غیرمستقیم‌ها با هماهنگی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی فعلا به روال قبل است زیرا تعیین تکلیف سود با مجمع شرکت ها است اما به دلیل مشکلاتی که این شرکت ها در برگزاری مجامع دارند به شرکت سپرده گذاری مرکزی برای این موضوع وکالت می دهند.

  قربانزاده درمورد سود سهام عدالت مشمولان متوفی گفت: مالکیت سهام مشمولی که فوت کند با ورثه است. همان‌طور که انتقال سایر ماترک متوفی بر اساس انحصار وراثت زمان میبرد، انتقال سهام هم همین مشکل را دارد. فرایند حقوقی آن باید طی شود.

   ایمنا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید