بیمه تکمیلی این افراد قطع شد!

0

بازنشستگان کارگری به دلیل ناکافی بودن خدمات درمانی بیمه پایه، مجبورند سراغ بیمه تکمیلی بروند؛ به گفته‌ی علی اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان کارگری تهران)، بیمه تکمیلی بازنشستگان، کمکی است به سازمان تامین اجتماعی وگرنه باید صفر تا صد خدمات درمانی بازنشستگان رایگان باشد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛او از نقیصه‌ای در ارائه خدمات بیمه تکمیلی خبر می‌دهد که یا ناشی از خطای سیستمی است یا خطای انسانی ولی با تاکید می‌گوید: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی باید به این موضوع با دقت رسیدگی کند و نگذارند بروز خطا در شعبات سازمان، حقوق بازنشستگان را خدشه‌دار سازد.

قطع بیمه تکمیلی ۶۰۰ هزار نفر از همسران بازنشستگان

عیوضی در توضیح بیشتر می‌گوید: در روزهای گذشته بیمه تکمیلی ۶۰۰ هزار نفر از همسران بازنشستگانِ سراسر کشور به دلایل نامعلوم قطع شده است؛ بازنشسته برای بستری کردن همسرش به مرکز درمانی مراجعه کرده به امید اینکه بیمه تکمیلی دارد اما ناگهان فهمیده مثلاً شش ماهی است که بیمه تکمیلی قطع شده؛ بعد از مراجعه به شعب تامین اجتماعی به آنها گفته شده به کانون بازنشستگان مراجعه کنید و زمانی که ما به عنوان اعضای هیات مدیره کانون با شعب تامین اجتماعی تماس گرفتیم، گفتند به دلیل خطای سیستمی، کسر از حقوق صورت نگرفته و اشتباهاً مبلغ بیمه تکمیلی کسر نشده است!

نماینده بازنشستگان می‌گوید: بیمه تکمیلی، مسئله بسیار مهمی برای بازنشستگان است. نباید به دلیل خطای انسانی یا سیستمی، یک بازنشسته‌ی حداقل‌بگیر یا خانواده‌ی او را از دریافت خدمات بیمه تکمیلی محروم کنند؛ بازنشستگان و همسرانشان عموماً درگیر بیماری‌های زمان کهولت هستند و نیاز به بستری دارند؛ بیمه تکمیلی نباشد، با مستمری ناچیز چهار میلیون تومانی نمی‌توانند هزینه‌های درمان را بپردازند.

پیگیر برای حل اختلال در روند دریافت خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان

عیوضی در پایان تاکید می‌کند: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی باید با جدیت به این موضوع رسیدگی کند تا بعد از این شاهد اخلال در روند دریافت خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان نباشیم؛ باید پاسخ بدهند چرا شعب تامین اجتماعی چنین اشتباهی کرده‌اند و چرا به بازنشستگان هنگام مراجعه، پاسخ درستی نمی‌دهند!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید