انسیه خزعلی: زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

0

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: پیگیر این هستیم که زنان سرپرست خانوار همگی تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مراحلی از کار هم پیش رفته است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛یکی از دغدغه های اصلی بانوان خانه‌دار بیمه بارداری است.زنان خانه‌دار با ثبت پویش هایی در فارس من خواستار این شدند که همانند بانوان شاغل به آنها بیمه بارداری تعلق بگیرد. این مطالبه بانوان را در حاشیه نشست بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر از دکتر انسیه خزعلی معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده پیگیری کردیم.

دکتر انسیه خزعلی در پاسخ به مطالبه بانوان خانه دار گفت: این موضوع یکی از دغدغه های ما است. یکی از ایراداتی که به قانون جمعیت و خانواده داشتیم این بود که چرا فقط قشر خاصی از بانوان دیده شدند و بانوان خانه دار که اکثریت زنان کشور ما هستند نقش کم رنگی در این طرح دارند. به دنبال این هستیم که راهکاری برای این مسئله پیدا کنیم اما شرایط و بودجه دولت شاید این اجازه را به ما ندهد.

زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه نوید تحت پوشش بیمه قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار را داد و گفت: پیگیر این هستیم که خانم های سرپرست خانوار همگی تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مراحلی از کار هم پیش رفته است.

پویش هایی زیادی پیرامون بیمه زنان سرپرست خانوار در سامانه فارس من  ثبت شده بود که  طبق گفته دکتر انسیه خزعلی به نتیجه رسیده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید