حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد

0

وزیر امور اقتصادی و دارایی از طرح این وزارتخانه برای افزایش حقوق بازنشستگان از طریق تعریف محصولات بیمه‌ای جدید خبر داد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛سید احسان خاندوزی در خاتمه جلسه خود با رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و مدیران عامل بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای کشور که در محل وزارت اقتصاد، برگزار شد، با بیان اینکه در این نشست، نکات بسیار خوبی در ۷ محور در زمینه صنعت بیمه مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: این محورها و به‌واقع، توقعات دولت برای ایجاد تحول در صنعت بیمه، متکی بر سند تحول دولت سیزدهم است.

وزیر اقتصاد یکی از محور‌های موردنظر را حرکت به سمت نظارت برخط بیمه مرکزی بر شرکت‌های بیمه‌ای عنوان کرد که به‌گفته وی، متاسفانه درحال‌حاضر با شرایط مطلوب در این زمینه خیلی فاصله داریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه گزارش‌های نظارتی بیمه مرکزی درحال‌حاضر، گزارش‌هایی با فاصله زمانی و در بعضی مواقع با دقت کم است، گفت: رئیس کل بیمه مرکزی پذیرفت که به‌سرعت در زمینه برخط شدن نظارت‌های این نهاد ناظر، تدبیری بیندیشد.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، خاندوزی حمایت از تولیدکنندگان را از دیگر محورهای نشست خود با مدیران شرکت‌های بیمه‌ای بزرگ بیان و تصریح کرد: با شرایط فعلی اقتصاد ایران، نیازمند محصولات بیمه‌ای هستیم که شرکت‌های صنعتی، تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان بتوانند ریسک‌های خود را از طریق این محصولات بیمه‌ای تا حد زیادی پوشش بدهند، این در حالی است که در این زمینه اتفاقات چندان مثبتی تاکنون رخ نداده است. وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه هم سال گذشته و هم امسال، نقطه کانونی خواسته رهبر معظم انقلاب از اقتصاد، مسئله تولید بوده، در این جلسه بنا شد در زمینه محصولات بیمه‌ای کمک کارِ تولیدکنندگان به‌شکلی که در شرایط سختی و فشار اقتصادی و نوسانات، به کار آنها بیاید تدابیر فوری اندیشیده شود.

وزیر اقتصاد محور دیگر مباحث جلسه مذکور را متصل نبودن بیمه‌های کشور به سامانه‌های نیروی انتظامی و اداره آگاهی و امثالهم ذکر و تصریح کرد: باید بپذیریم که یکی از منافذ فساد و سؤاستفاده در بخش بیمه‌ای کشور همین عدم اتصال سامانه‌های بیمه‌ای به سامانه نیروی انتظامی و پلیس است.

اتصال سامانه‌های بیمه‌ای به پلیس

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تدابیر فوری اندیشیده شود و با مذاکراتی که با فرماندهی محترم ناجا خواهیم داشت به‌سرعت کار اتصال سامانه‌ها که باید خیلی پیش از این رخ می‌داد را پیش خواهیم برد.

وزیر اقتصاد با اشاره به تعاملات موجود بین دستگاه‌های دولتی، نظارتی و نیروی انتظامی، ابراز کرد: امیدواریم نخستین خبر خوشی که مردم می‌شنوند، درباره حرکت به سمت دیجیتالی شدن بسیاری از کروکی‌هایی باشد که باید از طریق سامانه نیروی انتظامی به‌دست صنعت بیمه برسد.

خاندوزی بررسی راهکارها و برنامه‌های اجرایی مربوط به تحقق تحولات دیجیتال را به‌عنوان محوری دیگر از موارد مطرح شده در جلسه عنوان کرد که بنا بر اعلام وی، مقرر شد بیمه‌ها گزارش‌های عملکردی جدید خود را در این زمینه، در جلسات آتی ارائه دهند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود مسئله فراگیری مالی در صنعت بیمه را امری دارای اهمیت بسیار توصیف کرد و گفت: ما در کشور اقشار ضعیفی داریم که دسترسی به بیمه ندارند اما در عین حال، مسئولیت اجتماعی دارند و بیمه‌ها، به‌ویژه بیمه‌های دولتی باید در این زمینه فعال باشند.

وی افزود: بسیاری از گروه‌ها به‌دلیل نداشتن آگاهی کامل، از گذشته، بدون بهره‌مندی از پوشش بیمه‌ای، در کسب‌وکارهایی فعالیت کرده‌اند و الان به شرایطی رسیده‌اند که به‌نظر ما باید شرکت‌های بیمه‌ای، محصولات جدید را برای آنها تعریف کنند. یکی از این موارد، مسئله افزایش حقوق بازنشستگان از طریق تعریف محصولات بیمه‌ای جدید است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی در این زمینه هم پیشنهادی را به‌سرعت آماده و ارائه کند.

خاندوزی ادامه داد: یک مسئله مهم دیگر، قرار داشتن پرتفوی صنعت بیمه در خدمت تولید است که در دولت‌های گذشته کمتر به این موضوع توجه شده است.

وی اظهار کرد: باتوجه به تاکیدات دولت سیزدهم در حمایت از بخش‌های تولید و سرمایه‌گذاری و بازار سرمایه، در این جلسه مقرر شد استراتژی استفاده از پرتفوی بیمه‌های دولتی در مسیر تولید، ظرف چند هفته آینده آماده شود؛ به‌نحوی که بتوانیم این صنعت را بیش از پیش در خدمت منافع تولیدکنندگان و عامه مردم پیش ببریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید