تأمین اجتماعی ۵۰ درصد حق بیمه تکمیلی بازنشستگان را پرداخت می کند

0
رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین تهران از رایزنی با سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت سهم ۵۰ درصدی حق بیمه تکمیلی بازنشستگان این سازمان یعنی مبلغ ۴۵،۵۰۰ تومان خبر داد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛علی دهقان‌کیا در ارتباط با بیمه تکمیلی بازنشستگان اظهار داشت: پس از امضای قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی با شرکت طرف قرارداد، فرایند ارائه خدمات درمانی به بازنشستگان آغاز شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای آذر ماه امسال قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان به امضا رسیده و بر اساس توافق صورت گرفته ماهیانه مبلغ ۹۱ هزار تومان به عنوان حق بیمه تکمیلی از حقوق بازنشستگان کسر می‌شود.
دهقان‌کیا در خصوص زمان کسر رقم اشاره شده از حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تاکید کرد: مبلغ ۹۱ هزار تومان همزمان با پرداخت حقوق آذرماه از بازنشستگان کسر می‌شود.
رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که چه میزان از این رقم توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود، افزود: بر اساس اعلام مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی قرار بود در صورتی که حق بیمه تکمیلی ۶۵ هزار تومان محاسبه شود ۵۰ درصد از این رقم (۳۲ هزار تومان) توسط سازمان پرداخت شود، اما حق بیمه تکمیلی به ۹۱ هزار تومان افزایش یافته است و احتمال دارد سازمان تأمین اجتماعی ۵۰ درصد از این رقم را پرداخت کند.
وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی سهم حق بیمه تکمیلی سازمان تأمین اجتماعی مشخص خواهد شد گفت: رایزنی‌ها با مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی آغاز شده است و به زودی در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد که سازمان تأمین اجتماعی ۵۰ درصد حق بیمه تکمیلی بازنشستگان یعنی مبلغ ۴۵،۵۰۰ تومان را بپردازد.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران همچنین در پایان درباره آخرین وضعیت پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان تهران تصریح کرد: امسال سهمیه ۴۵ هزار نفر برای بازنشستگان تهران در نظر گرفته شده بود که تا به امروز ۲۸ هزار نفر وام خود را دریافت کرده‌اند و در حال حاضر مبلغ هفت میلیون تومان به عنوان وام قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید