تداوم فرصت بیمه شدن دانشجویان فارس در تعطیلی دانشگاه ها

0

«ابراهیم کشاورز»، امروز (یکشنبه 11 خرداد) با اشاره به فرصت بی نظیر دانشجویان برای تبدیل دوران تحصیل دانشگاه به سوابق بیمه ای به خبرنگاران گفت: با هدف گسترش پوشش بيمه در جامعه ، طرح بیمه دانشجویان از سال گذشته آغاز شده و تمام دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، می‌توانند با مراجعه به مراکز تامین اجتماعی بیمه شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس افزود: برخورداری از بیمه در دوران تحصیل و بهره مندی از آن به عنوان سابقه بازنشستگی، یکی از نیازها و دغدغه های جامعه است.

وی اضافه کرد: با فراهم شدن این مزیت، دانشجویان می توانند دوران تحصیلی را در قالب سوابق بیمه ای و بازنشستگی خود درآورند و بخشی از دغدغه های آتی خویش را رفع کنند.

کشاورز اضافه کرد: تعطیلی دانشگاه ها مانع بیمه شدن دانشجویان نیست و دانشجویان در زمان شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها نیزمی توانند بیمه شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس با معرفی نرخ های سه گانه،  12، 14 و 18 درصدی بیمه دانشجویی، بیان کرد: این نوع بیمه با سه مبلغ 242 و 283 و 363 هزار تومان بنا به انتخاب دانشجویان در نظر گرفته شده است و بر اساس میزان حق بیمه پرداختی آنان، تعهداتی از قبیل مستمری ماهیانه بازنشستگی، پرداخت مستمری به بازماندگان و پرداخت ماهیانه مستمری از کارافتادگی به بیمه شدگان ارائه خواهد شد.

کشاورز در خصوص  ارائه خدمات درمانی به آن دسته از دانشجویانی که در زمان تحصیل، تحت تکفل والدین خود هستند نیز گفت: اگر در این حالت دانشجویی در کارگاهی مشغول به کار نباشد، می تواند همزمان با بیمه دانشجویی، دفترچه درمانی خود را از طریق بیمه والدین خویش دریافت کند در غیر این صورت با پرداخت سرانه درمان، دفترچه درمانی وی از سوی تامین اجتماعی  صادر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خدمات تامین اجتماعی به دانشجویان داخل کشور با دانشجویان خارج از کشور از نظر مبلغ و مدت زمان بیمه پردازی تفاوتی ندارد، عنوان کرد: علاوه بر این موضوع، سوابق بیمه پردازی دانشجویان در آینده قابل انتقال به سایر صندوق های بیمه ای و بازنشستگی است.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس با برشمردن شرایط برخورداری از بیمه دانشجویی، تاکید کرد: دانشجویان با دارا بودن شرایط سنی 18 تا 50 سال و تنها با ارایه کارت دانشجویی معتبر ویا گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی، کارشناسی  کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه های داخل و یا خارج کشور و با مراجعه به نزدیکترین شعبه و یا کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی محل تحصيل و يا زندگی خود، می توانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

کشاورز در مورد درخواست دانشجویان بالای 50 سال، گفت: این افراد، باید حداقل معادل مازاد سنی نسبت به ۵۰ سال دارای سابقه بیمه باشند، یعنی اگر ۵۶ سال سن دارند، باید ۶ سال سابقه بیمه پردازی ارائه کنند.

وی با اشاره به آن دسته از دانشجويانی که در حین تحصیل مشمول دریافت مستمری بازماندگان هستند نیز، افزود: این افراد می توانند هم مستمری بگیر باشند و هم بیمه دانشجویی پرداخت کنند، چون پرداخت بیمه دانشجویی، مغایر با دریافت مستمری  بازماندگان نیست.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس اعلام کرد: زمان مراجعه دانشجویان به شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی و انعقاد قرارداد، ملاک آغاز این نوع بیمه است و توصیه ما به علاقمندان بیمه دانشجویی این است که در اولین فرصت برای بهره مندی از آن اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید