بیمه مستندسازان پیگیری می‌شود

0

رئیس سازمان سینمایی در دیدار با هیأت مدیره و کارگروه رفاه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند بیان کرد که بیمه مستندسازان موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، هیأت مدیره و کارگروه رفاه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند با محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی دیدار و گفتگو کردند.

رئیس سازمان سینمایی در ابتدای این دیدار درباره مساله بیمه بیکاری مستندسازان گفت: بیمه مستندسازان موضوع مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد زیرا مستندسازان پیشکسوت زیادی داریم که در طول سال‌های گذشته آثار درخشانی تولید کرده‌اند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

محمد خزاعی با اشاره به حضور بخش مستند در جشنواره فیلم فجر، افزود: امسال متولی مستند در جشنواره فیلم فجر، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که با همراهی و همکاری می‌توانید موارد پیشنهادی خود در جشنواره را با دبیر جشنواره مطرح کنید.

وی درباره تشکیل اتاق مستند در موزه سینما نیز بیان کرد: ایجاد غرفه مستند در موزه سینما بسیار خوب است اما باید توجه داشته باشید که این اتاق شامل همه مستندسازها شود و تنها مختص عده خاصی نباشد.

خزاعی بیان کرد: درباره مصوبه هیات دولت برای مستندسازی پروژه‌ای ملی توجه داشته باشید که اگر دولت با مستندسازان همراه باشد برای ساخت فیلم مستند، مستندساز کم می‌آورید.

رئیس سازمان سینمایی در مورد افزایش برآورد تولید فیلم‌های مستند در مرکز گسترش و پیگیری بحث اکران فیلم‌های مستند نیز قول همکاری داد.

در ادامه بابک بهداد رئیس انجمن درباره فعالیت‌های صنفی و فرهنگی انجمن مواردی همچون معیشت مستندسازان، امنیت شغلی و مسائل فرهنگی را مطرح کرد.

مصوبه هیات دولت درباره مستندسازی پروژه‌ای ملی، افزایش برآورد تولید فیلم‌های مستند در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اکران فیلم‌های مستند، حضور فیلم‌های مستند در جشنواره فیلم فجر، جشنواره «سینماحقیقت»، اتاق مستند موزه سینما، بیمه بیکاری مستندسازان و خانه‌های مستند از جمله مواردی بود که توسط حاضران در جلسه مورد بررسی قرار گرفت و محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی درباره آن توضیحاتی را ارائه داد.

در ادامه محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی درباره قراردادهایی که تاکنون منعقد شده، افزایش قراردادها، همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با انجمن صنفی کارگردانان مستند، جشنواره «سینماحقیقت» و خانه‌های مستند مواردی را بیان کرد.

در نهایت مقرر شد که این دیدارها و نشست‌ها با هیأت مدیره انجمن صنفی، در هر فصل یک بار، با حضور مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و رئیس سازمان سینمایی برگزار شود.

در این دیدار افرادی همچون بابک بهداد، شهرام درخشان، حسن نقاشی، هادی آفریده، رضا عاطفی، همچنین شراره عطاری، جواد وطنی از اعضای کارگروه رفاه انجمن، محمد حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش و سینمای مستند و تجربی، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان سینمایی و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید