۶ نکته درباره کارت جدید حقوق بازنشستگان

0

چند ماهی است که صحبت از جایگزین شدن کارت‌های بانکی عکس دار به جای کارت‌های معمولی برای بازنشستگان مطرح شده است.

به گزارش «نبض‌بیمه»؛دریافت کارت‌های بانکی عکس دار برای بازنشستگان کشوری اختیاری است و هیچ اجباری در دریافت آن وجود ندارد. اما ابهامات و سوالات مختلفی در این زمینه برای بازنشستگان به وجود آمده که به پاسخ آن می‌پردازیم.

۱_ بازنشستگان باید بدانند که دریافت این کارت‌ها به اختیار و سلیقه خودشان است و هیچ اجباری برای دریافت کارت‌های بانکی عکس دار وجود ندارد.

۲_ اگر هم آنها برای دریافت کارت‌های جدید تمایل داشته باشند هیچ هزینه‌ای برای صدور کارت از آنها گرفته نمی‌شود و همه‌ی هزینه‌ها با بانک عامل خواهد بود.

۳_ بازنشستگانی که خواستار دریافت کارت‌های بانکی عکس دار هستند درخواست خود را ارائه دهند، بعد از صدور کارت‌های جدید، زمانی که کارت‌ها به شعبه عامل تحویل داده می‌شود پیامکی از ناحیه بانک برای بازنشستگان مبنی بر مراجعه به بانک برای دریافت کارت بانکی عکس‌دار ارسال می‌شود.

۴_ پیامک دیگری هم توسط خود صندوق بازنشستگی به تلفن همراه بازنشسته فرستاده می‌شود که تاکید مضاعف برای مراجعه با بانک و دریافت کارت بانکی عکس‌دار است. برای دریافت کارت عکس دار نیازی به مراجعه به بانک وجود ندارد.

۵_ بازنشستگان چه با کارت‌های معمولی چه با کارت‌های جدید عکس دار باید بدانند که هیچ اختلالی در پرداخت و دریافت حقوق آنها رخ نخواهد داد.

۶_ بازنشستگانی که استان محل حساب آنها با استان محل سکونتشان متفاوت است، صرفا با تایید آدرس شعبه نزدیک محل سکونتشان می‌توانند به کارتشان دسترسی پیدا کنند.

گفتنی است بازه زمانی توزیع کارت‌های بانکی عکس دار ۵ ماه است و این کارت‌ها سالی یک بار صادر می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید